Оуен: «Роналду Ўзбекистонга қарши баҳсда ҳет-трик қилса, ҳайрон бўлмайман»
Англия миллий жамоасининг собиқ ҳужумчиси Майкл Оуен Криштиану Роналдуга қаратилаётган танқидлар ҳақида фикр билдирди.
Португалия Жаҳон чемпионати-2026 гуруҳ босқичидаги илк баҳсда Конго ДР билан 1:1 ҳисобида дуранг ўйнади. 41 ёшли ҳужумчи майдонда тўлиқ ҳаракат қилган бўлса-да, самарали ҳаракатлари билан ажралиб тура олмади.
«Мессининг ҳет-триги Португалия баҳси олдидан Криштиануга ёрдам бермайди, аммо мен уни танқид қилмоқчи эмасман.
Португалия Конго ДРга қарши ўзининг энг яхши ўйинини намойиш этмади ва танқидларнинг катта қисми Роналду жамоа учун муаммо бўлгани билан боғланмоқда.
Лекин у доим шундай ўйнамаганми? Сўнгги йилларда у фаол ҳаракат қилмасди, бироқ ҳал қилувчи вазиятларда ўз сўзини айтарди. Агар у гол урмаса, айбни унга юклаш жуда осон. 41 ёшда бўлсангиз, ҳар доим саволлар остида қоласиз.
Аммо бундай ҳолатлар аввал ҳам кўп кузатилган ва Роналду кейинги баҳсларда танқидчиларнинг овозини ўчириб қўйганди. Ўзбекистон миллий жамоасига қарши баҳсда у ҳет-трик қилса, бундан ҳайрон бўлмайман», — деди Оуен Goal нашрига берган интервюсида.
Эслатиб ўтамиз, Португалия Жаҳон чемпионати гуруҳ босқичининг навбатдаги турида Ўзбекистон миллий жамоасига қарши майдонга тушади.

Бывший нападающий сборной Англии прокомментировал критику в адрес Криштиану Роналду.
В первом матче группового этапа чемпионата мира 2026 года Португалия сыграла вничью 1:1 с ДР Конго. 41-летний нападающий провел весь матч на поле, но не отличился результативными действиями.
«Хет-трик Месси перед матчем с Португалией не поможет Криштиану, но я не собираюсь его критиковать.
Португалия не показала свою лучшую игру против ДР Конго, и большая часть критики связывается с тем, что Роналду является проблемой для команды.
Но разве он всегда так не играл? В последние годы он не был активен, но в ключевые моменты проявлял себя. Если он не забивает, легко возложить на него вину. Когда вам 41 год, вы всегда под вопросом.
Но такие ситуации уже случались, и Роналду в следующих матчах заставлял критиков замолчать. Если он сделает хет-трик против сборной Узбекистана, я не удивлюсь», — сказал Оуэн в интервью изданию Goal.
Напоминаем, что в следующем туре группового этапа чемпионата мира Португалия сыграет против сборной Узбекистана.