Португалия миллий жамоаси яримҳимоячиси Бруну Фернандеш Криштиану Роналдунинг жамоадаги ўрни ва таъсири ҳақида ўз фикрларини билдирди.
«Биз учун Криштианудек ватандош, жамоадош ва бизни жаҳон чемпионлиги сари етаклай оладиган футболчига эга бўлиш катта шараф», — деди Фернандеш ФИФАга берган интервюсида.
«Манчестер Юнайтед» собиқ сардори Роналдудан ҳар доим нимадир ўрганиш мумкинлигини таъкидлади.
«Менимча, биз ундан доимо нимадир ўрганишимиз мумкин. У бутун фаолияти давомида ўзининг матонати ва характерини намойиш этиб келмоқда», — деди португалиялик футболчи.
Фернандешнинг фикрича, Роналдунинг асосий кучи унинг ғалаба қозонишга бўлган чексиз иштиёқидадир.
«Унда ғолиблик менталитети бор. У ҳеч қачон эришган натижаси билан қаноатланмайди ва доимо янада кўпроғига интилади. Биз ҳам унинг фаолиятидан мана шу ижобий фазилатларни ўргандик», — дея қўшимча қилди у.
Бруну Роналдунинг 20 йилдан ортиқ вақт давомида энг юқори даражада ўйнаб келаётганига ҳам алоҳида эътибор қаратди.
«20 йил давомида юқори савияда ўйнаш учун истеъдоднинг ўзи етарли эмас. Бунинг учун меҳнат, интизом ва кучли характер ҳам керак бўлади», — деди Фернандеш.
Якунда яримҳимоячи Роналдунинг ЖЧ-2026да ҳам Португалияга ёрдам беришига умид билдирди.
«Мен энг кўп унинг жаҳон чемпионатида ҳам бизга ёрдам беришини истайман. У доимгидек голлар уриб, жамоамизни мақсадимизга яқинлаштиришига ишонаман», — дея якунлади Бруну Фернандеш.

Полузащитник сборной Португалии Бруну Фернандеш поделился своими мыслями о роли и влиянии Криштиану Роналду на национальную команду.
«Для нас большая честь иметь такого соотечественника и товарища по команде, как Криштиану, который может повести нас к чемпионству мира», — сказал Фернандеш в интервью FIFA.
Бывший капитан «Манчестер Юнайтед» отметил, что у Роналду всегда есть чему поучиться.
«Я думаю, что мы всегда можем чему-то научиться у него. На протяжении всей карьеры он демонстрировал свою стойкость и характер», — сказал португальский футболист.
По мнению Фернандеша, главная сила Роналду заключается в его безграничном стремлении к победе.
«У него есть менталитет победителя. Он никогда не удовлетворяется достигнутым и всегда стремится к большему. Мы тоже научились у него этим положительным качествам», — добавил он.
Бруну также отметил, что Роналду играет на высшем уровне более 20 лет.
«Таланта недостаточно, чтобы играть на высоком уровне в течение 20 лет. Для этого также нужны трудолюбие, дисциплина и сильный характер», — сказал Фернандеш.
В заключение полузащитник выразил надежду, что Роналду поможет Португалии и на ЧМ-2026.
«Я больше всего хочу, чтобы он помог нам на чемпионате мира. Я верю, что он, как всегда, будет забивать голы и приближать нашу команду к цели», — завершил Бруну Фернандеш.