«Атлетико» ва «Арсенал» Алварес ҳамда Гокереш бўйича келишувга эришди — El Chiringuito
Мадриднинг «Атлетико» клуби ва Лондоннинг «Арсенал» жамоаси ҳужумчилар Хулиан Алварес ҳамда Виктор Гокереш трансфери бўйича келишувга эришди. Бу ҳақда El Chiringuito TV хабар берди.
Манба маълумотига кўра, «тўпчилар» аргентиналик ҳужумчи Хулиан Алварес трансфери учун 50 миллион евро тўлайди. Бундан ташқари, швециялик форвард Виктор Гокереш ҳам битимнинг бир қисмига айланиб, Мадрид клубига йўл олади.
Қайд этилишича, «Атлетико» бош директори Хил Марин «Барселона» президенти Жоан Лапорта билан боғланиб, Алварес каталонияликлар сафига ўтмаслигини шахсан маълум қилган.
26 ёшли Алварес ўтган мавсум барча турнирларда 49 та учрашувда майдонга тушиб, 20 та гол ва 9 та голли узатмага муаллифлик қилди.
Аргентиналик ҳужумчининг «Атлетико» билан амалдаги шартномаси 2030 йилгача мўлжалланган. Тransfermarkt портали футболчининг бозор қийматини 100 миллион еврога баҳоламоқда.

Мадридский клуб «Атлетико» и лондонская команда «Арсенал» достигли соглашения по трансферу нападающих Хулиана Альвареса и Виктора Гёкереша. Об этом сообщила El Chiringuito TV.
По информации источника, «канониры» заплатят 50 миллионов евро за трансфер аргентинского нападающего Хулиана Альвареса. Кроме того, шведский форвард Виктор Гёкереш также станет частью сделки и отправится в мадридский клуб.
Отмечается, что генеральный директор «Атлетико» Хиль Марин связался с президентом «Барселоны» Жоаном Лапортой, чтобы лично сообщить, что Альварес не перейдёт в состав каталонцев.
26-летний Альварес в прошлом сезоне вышел на поле в 49 матчах во всех турнирах, забив 20 голов и сделав 9 результативных передач.
Контракт аргентинского нападающего с «Атлетико» действует до 2030 года. Портал Transfermarkt оценивает рыночную стоимость футболиста в 100 миллионов евро.