Далот: «Роналду танқидларга қандай жавоб қайтаришини ҳамма билади»
Португалия миллий жамоаси ҳимоячиси Диогу Далот жамоадоши Криштиану Роналдунинг танқидларга бардош бера олишига ишонишини билдирди.
«Криштиану танқидларга қандай жавоб қайтаришини ҳамма билади. У миллий жамоада 20 йилдан ортиқ тажрибага эга.
Ўйлашимча, Роналду жамоага ишонч бағишлайди. Танқид эса бу — ўйиннинг бир қисми. Айниқса, биз қатнашётган турнир дунёдаги энг йирик мусобақалардан бири, балки энг йириги эканини ҳисобга олсак.
У бизга бераётган ишонч, биз унга бераётган ишонч доим бир хил бўлган ва шундай бўлиб қолади. У миллий жамоа шарафини ҳимоя қиларкан, Криштиану доим ўйнашга тайёр бўлади», — деди Далот.
Аввалроқ португалиялик агент Паулу Барбоза Роналду жамоанинг жаҳон чемпиони бўлишига халақит қилишини айтиб ўтганди.

Защитник сборной Португалии Диогу Далот выразил уверенность, что его товарищ по команде Криштиану Роналду способен справиться с критикой.
«Все знают, как Криштиану отвечает на критику. У него более 20 лет опыта в сборной.
Я думаю, что Роналду вселяет уверенность в команду. Критика — это часть игры. Особенно, если учесть, что турнир, в котором мы участвуем, является одним из крупнейших соревнований в мире, возможно, даже крупнейшим.
Уверенность, которую он нам придаёт, и уверенность, которую мы ему даём, всегда были на одном уровне и такими останутся. Он всегда готов выступать за честь национальной сборной», — сказал Далот.
Ранее португальский агент Паулу Барбоза заявил, что Роналду мешает команде стать чемпионом мира, сказав об этом.