«Доим бирдаммиз!» Роналду Португалия миллий жамоасидаги шериклари билан тушган суратни саҳифасида эълон қилди
20 июн, 09:36
Португалиялик форвард ўзининг ижтимоий тармоқлардаги саҳифасида жамоадошлари билан тушган суратни чоп этди.
Португалия миллий жамоаси ҳужумчиси ва етакчиси Криштиану Роналду жамоадошлари билан тушган сурат билан бўлишди. Сурат остига у шундай изоҳ қолдирди: «Доим бирдаммиз!».
Фото: Португалия футбол федерацияси
Аввалроқ, Португалия миллий жамоаси яримҳимоячилари Бруну Фернандеш, Жоау Невеш ва бошқаларнинг саҳифаларига норози мухлислар «ҳужум» қилгани ҳақида хабар бергандик. Кўплаб мухлислар яримҳимоячиларга Роналдуни ҳурмат қилишни ва унга тўпни кўпроқ оширишни айтиб, турли изоҳлар қолдиришганди.
Маълумот учун, Роналду фаолиятидаги олтинчи мундиалда иштирок этмоқда.
ЖЧ-2026 АҚШ, Канада ва Мексикада бўлиб ўтмоқда. 11 июн куни старт олган турнир финали 19 июл санасига белгиланган.

«Всегда едины!» Роналду опубликовал фото с партнёрами по сборной Португалии
Нападающий сборной Португалии Криштиану Роналду опубликовал совместное фото с партнёрами по национальной команде. Под снимком он оставил лаконичное сообщение: «Всегда едины!»
Фото: Федерация футбола Португалии
Ранее в соцсетях игроков португальской сборной — Бруну Фернандеша, Жоау Невеша, Витиньи и других — появились многочисленные сообщения с призывами уважать Роналду и чаще пасовать ему во время матчей. Примечательно, что один из таких комментариев лайкнула сестра Криштиану.
Роналду участвует в шестом чемпионате мира по футболу. Турнир 2026 года проходит сразу в трёх странах: США, Канаде и Мексике с 11 июня по 19 июля. Действующий чемпион мира — сборная Аргентины, завоевавшая титул на первенстве 2022 года в матче с Францией.