Моуринио «Реал» форварди трансферига тақиқ қўйди — Marca
Мадридликлар бош мураббийи клубнинг ҳужумчи Гонсало Гарсия трансфери бўйича режаларига тўсқинлик қилмоқда.
Бу ҳақда Marca нашри хабар берди.
Мадриднинг «Реал» клуби бош мураббийи Жозе Моуринио клубнинг ҳужумчи Гонсало Гарсия трансфери бўйича режаларига тўсқинлик қилмоқда. Португалиялик мутахассис «қаймоқранглилар» раҳбариятига ҳозир 22 ёшли футболчини сотиш учун қулай фурсат эмаслигини маълум қилган.
Моуринио испаниялик футболчини ўз жамоаси учун салоҳиятга эга ва қизиқарли номзод сифатида кўрмоқда. Португалиялик форварднинг ҳаракатларини мавсумолди йиғинларида кузатишни ва унга асосий жамоада имконият беришни ният қилган.
2025/2026-йилги мавсумда Гонсало Гарсия мадридликлар асосий жамоаси таркибида 39 та ўйинда майдонга тушиб, 8 та гол урди ва 3 та голли узатма етказиб берди.
Ундан аввал Гарсия «Реал Мадрид Кастиля» сафида 2024/2025-йилги мавсумда 73 ўйинда 30 та гол уришга муваффақ бўлганди.

Главный тренер мадридского «Реала» Жозе Моуринью вмешался в трансферные планы клуба относительно будущего нападающего Гонсало Гарсии. Португальский специалист дал понять руководству «сливочных», что сейчас неподходящий момент для продажи 22-летнего футболиста, сообщает Marca.
Моуринью считает испанского форварда перспективным и интересным игроком для своей тактической модели. Португальский тренер намерен внимательно понаблюдать за нападающим на предсезонных сборах и предоставить ему возможность проявить себя в первой команде.
В завершившемся сезоне-2025/2026 Гонсало Гарсия провёл за основную команду мадридцев 39 матчей во всех турнирах, в которых забил восемь голов и отдал три результативные передачи. До этого нападающий выступал за молодёжную команду «Реал Мадрид Кастилья», где в сезоне-2024/2025 отметился 30 забитыми мячами в 73 встречах.