Германия миллий жамоаси яримҳимоячиси Тони Кроос Англия миллий жамоасининг Жаҳон чемпионати-2026 илк туридаги ўйини ҳақидаги фикрларини билдириб ўтди.
«Бир нарсани аниқ айтишим мумкинки, илк турдаги ўйинлардан сўнг Англия мен учун фаворитлар учлигига кирди. Гап фақатгина Хорватия устидан қозонилган ғалабада (4:2) эмас, гап Евро-2024 билан солиштирсак, биз умуман бошқа Англияни кўрдик. Европа чемпионатида ҳам улар финалгача етиб боришганди — назаримда, унчалик ҳам адолатли натижа бўлмаганди, аммо финалга етиб боришганди.
Ҳозир эса кун билан тун ўртасидагидек фарқ бор. Ўйин услуби буткул ўзгарган, айниқса ҳимоядан ҳужумга ўтишдаги ҳаракатлар. Бунга биринчи турдаги ўйиндаги Беллингемни қўшсак, у бутун мавсум «Реал»да бундай динамика қўшмаганди. Афтидан, у яна тўлиқ соғайган ёки ўзини эркин ҳис қилмоқда», — дея Кроос сўзларидан иқтибос келтирди BILD.

Бывший полузащитник сборной Германии Тони Кроос поделился впечатлениями от игры сборной Англии на старте чемпионата мира — 2026.
«Что я могу сказать точно, так это то, что после первого матча Англия вошла в тройку моих главных фаворитов. Дело не только в победе над Хорватией (4:2), но и в том, что я увидел совершенно другую Англию по сравнению с Евро-2024. На чемпионате Европы они тоже дошли до финала — на мой взгляд, несправедливо, но дошли.
Сейчас это разница как между днём и ночью. Стиль игры полностью изменился, особенно действия при переходе из обороны в атаку. К этому стоит добавить Джуда Беллингема, который в этой встрече показал больше динамики, чем за весь сезон в мадридском «Реале». По всей видимости, он снова полностью здоров или чувствует себя раскрепощённо», — приводит слова Крооса BILD.