Ўзбекистон футбол ассоциацияси матбуот хизмати миллий жамоа аъзоси Аббосбек Файзуллаев билан суҳбат уюштирди. Мазкур интервю давомида яримҳимоячи мундиалдаги илк ўйин ҳаяжонларини қандай енгиб ўтгани ҳақида гапириб берди.
«Чигилёзди машғулотига чиққанимиздаги дастлабки 10-15 дақиқа ўзимда бўлмадим, тўғриси. Чунки... Бу қандай ҳис-туйғулар эканлигини тасвирлаб бера олмайман, лекин худди кинога тушиб қолгандек бўлдим. Кейин ўша 10-15 дақиқадан кейин бу нарса ўтиб кетди.
Ўйин бошлангандан кейин эса барча ҳис-ҳаяжонлар ўчирилади. Шу сабабли уёғига майдонда ҳаяжон бўлмади. Ўйинга тайёр эдим. Чунки мен ҳам орзиқиб кутган ўйин. Ўзимни йиғиб олмасам, шунча миллионлаб халқимиз кўз тикиб турибди, стадионда дадам ҳам келган, яхши ўйин кўрсатмасам бўлмасди, бунга тайёр эдим. Айтганимдек, чигилёзди машғулотидаги дастлабки бир неча дақиқадан кейин ҳаммаси ўтиб кетди», - деди Аббосбек Файзуллаев.
Эслатиб ўтамиз, Ўзбекистон миллий жамоаси 23 июн куни 2-тур доирасида Португалияга қарши майдонга тушади.

Пресс-служба Ассоциации футбола Узбекистана организовала интервью с полузащитником национальной команды Аббосбеком Файзуллаевым. В этом интервью полузащитник рассказал, как он справился с волнением от своего первого матча на чемпионате мира.
«В первые 10-15 минут, когда мы вышли на тренировку, я был не в себе, честно говоря. Потому что... я не могу описать, что это были за чувства, но я чувствовал себя, как будто оказался в фильме. Затем после тех 10-15 минут это прошло.
После начала игры все чувства и волнения исчезают. Поэтому на поле больше не было волнения. Я был готов к игре. Потому что это была игра, которую я тоже ждал с нетерпением. Если бы я не собрался, миллионы наших болельщиков смотрели бы, на стадионе был и мой отец, и я был готов показать хорошую игру. Как я уже сказал, после первых нескольких минут на тренировке всё прошло», - сказал Аббосбек Файзуллаев.