Туркия миллий жамоаси яримҳимоячиси Арда Гулер жаҳон чемпионатини муддатидан олдин тарк этиш ҳақида фикр билдирди.
Туркияликлар гуруҳ босқич 2-турида Парагвайга 0:1 ҳисобида мағлуб бўлди ва 3-турда АҚШга қарши ўйин натижасидан қатъи назар гуруҳда фақат 4-ўринни эгаллаши аниқ бўлди.
«Миллий жамоадаги фаолиятим давомида одамлар бу турнирни унутиши учун қўлимдан келган барчасини қиламан.
Биз жуда кучли жамоаларда ўйнаймиз, буни майдонда кўрсатишимиз керак эди. Лекин бунга эриша олмадик. Тезкор гол ўтказиб юбордик. Айтишга ортиқча гап йўқ.
Биз жуда афсусдамиз. Ўзимиздан уяляпмиз, бутун халқимиздан узр сўраймиз. Кейинги турнирларда максимал даражада ҳаракат қиламиз», — деди Арда.

Гюлер: «Нам стыдно перед собой, извиняемся перед всем нашим народом»
Полузащитник сборной Турции Арда Гюлер высказался о преждевременном завершении участия на чемпионате мира.
Турки во втором туре группового этапа проиграли Парагваю со счётом 0:1, и теперь, вне зависимости от результата матча третьего тура с США, займут в группе только 4-е место.
«В течение своей карьеры в национальной команде я сделаю всё возможное, чтобы люди забыли этот турнир.
Мы играем в очень сильных командах, и это нужно было показать на поле. Но нам это не удалось. Пропустили быстрый гол. Больше нечего сказать.
Нам очень жаль. Нам стыдно перед собой, извиняемся перед всем нашим народом. В следующих турнирах приложим максимум усилий», — сказал Арда.