Ибраҳимович: «АҚШда жаҳон чемпиони бўлиш учун имкон бор»
Швециялик собиқ футболчи АҚШ миллий жамоасини ушбу мундиалда ғолиб бўлиш имконига эга деб ҳисоблайди.
19.06.2026 FT Жаҳон чемпионати АҚШ АҚШ 2 : 0 Австралия Австралия
Швециялик собиқ футболчи Златан Ибраҳимович АҚШ миллий жамоасини 2026 йилги жаҳон чемпионатида ғолиб бўлиш имкониятига эга деб ҳисоблайди.
Қайд этиш лозим, Маурисио Почеттино бошчилигидаги жамоа Парагвай (4:1) ва Австралия (2:0) устидан ғалаба қозониб, турнирнинг плей-офф босқичига чиқди.
«Агар аввал шубҳаланган бўлсангиз, яна бир бор айтаман: бу жамоага ишониш вақти келди. Уларни бутун мамлакат қўллаб-қувватлаяпти, бундай ёрдам жамоанинг имкониятларини янада кучайтиради.
Австралияга қарши ўйин ажойиб бўлди. Тан олиш керак, австралияликлар рақиб дарвозаси олдида жиддий хавф ярата олмади.
Жаҳон чемпионатигача бўлган барча нарса энди аҳамиятсиз. Ҳозир энг муҳими — бугун кўраётганимиз. Жамоа керакли импулсни топди ва бу айнан уларга керак эди.
Улар ҳар бир кейинги ўйинда ишончни ошириб боришлари керак. Плей-оффга чиқишгач, айрим футболчиларга дам бериш имконияти ҳам пайдо бўлади. Умуман олганда, вазият улар учун яхши кетмоқда», — дейди Ибраҳимович Daily Mail нашрига берган интервюсида.
Қолаверса, АҚШнинг жаҳон чемпионатида ғолиб бўлиш имконияти ҳақидаги саволга собиқ футболчи ишонч билан жавоб берди: «Ҳа, уларда бундай имкон бор».

Бывший шведский футболист Златан Ибрагимович считает, что сборная США имеет шанс победить на чемпионате мира 2026 года.
Отметим, что команда под руководством Маурисио Почеттино одержала победы над Парагваем (4:1) и Австралией (2:0), выйдя в плей-офф турнира.
«Если раньше вы сомневались, повторю: время поверить в эту команду пришло. Вся страна поддерживает их, и такая поддержка только укрепляет возможности команды.
Игра против Австралии была впечатляющей. Надо признать, что австралийцы не смогли создать серьёзной угрозы у ворот соперника.
Все, что было до чемпионата мира, теперь не имеет значения. Главное — это то, что мы видим сейчас. Команда нашла нужный импульс, и это именно то, что им было нужно.
Им необходимо продолжать наращивать уверенность в каждом следующем матче. После выхода в плей-офф появится возможность дать отдых некоторым игрокам. В целом, ситуация для них складывается благоприятно», — сказал Ибрагимович в интервью Daily Mail.
Кроме того, на вопрос о шансах США на победу в чемпионате мира бывший футболист уверенно ответил: «Да, у них есть такая возможность».