Туркия миллий жамоаси яримҳимоячиси Ҳоқон Чалхонўғли ушбу жаҳон чемпионатини муддатидан олдин тарк этиш ҳақида фикр билдирди.
Туркияликлар 2-турда Парагвайга 0:1 ҳисобида мағлуб бўлиб, 3-турда АҚШга қарши ўйин натижасидан қатъи назар гуруҳда тўртинчи ўринни эгаллаши аниқ бўлди.
«Ҳозир гап топиш қийин. Бу жуда оғир. Икки ўйинда ҳам ҳамма нарсани синаб кўрдик. Зарба бердик — ўхшамади. Ҳаракат қилдик — натижа бўлмади.
Ғирт омадсизлик. Улар эса биринчи зарбасидаёқ гол урди. Бизнинг жамоа ёш, олдинда яна кўп турнирлар бор. Балки бу менинг сўнгги жаҳон чемпионатимдир.
Ҳамма хафа, тушкун ҳолатда. Биз ҳаракат қилдик, аммо ҳеч нарса чиқмади. Бу барча учун фойдали тажриба бўлди.
Биз ўзимиз билан фахрланишимиз керак, чунки жаҳон чемпионатига чиқиш осон эмас. Турнирни тарк этиш эса ҳар доим оғир.
Футбол баъзан шафқатсиз бўлади. Биз бу ҳолатдан сабоқ олишимиз керак. Яна бир бор битта зарба туфайли ўйинни ютқаздик», — деди «Интер» футболчиси.

Полузащитник сборной Турции Хакан Чалханоглу высказался о преждевременном вылете с чемпионата мира.
Турки уступили Парагваю в 2-м туре со счётом 0:1, и их четвёртое место в группе стало неизбежным, независимо от результата матча с США в 3-м туре.
«Сейчас трудно что-то сказать. Это очень тяжело. Мы пробовали всё в двух играх. Били по воротам — не получилось. Пытались — не вышло.
Чистое невезение. А они забили с первого же удара. Наша команда молодая, впереди ещё много турниров. Возможно, это мой последний чемпионат мира.
Все расстроены, в подавленном состоянии. Мы старались, но ничего не получилось. Это был полезный опыт для всех.
Мы должны гордиться собой, потому что выйти на чемпионат мира непросто. Покидать турнир всегда тяжело.
Футбол иногда бывает жестоким. Мы должны извлечь уроки из этой ситуации. В очередной раз проиграли игру из-за одного единственного удара», — сказал игрок «Интера».