Монтелла жамоаси Австралияга қарши ғайриоддий ўйин ўтказди.
Монтелла жамоаси рақиб дарвозасига 30 марта зарба берди, аммо бирорта ҳам гол ура олмади. Якунда «кенгурулар» 2:0 ҳисобида ғалаба қозонди.
Opta маълумотларига кўра, Туркия 2006 йилдан бери Жаҳон чемпионати ўйинида 30 ёки ундан ортиқ зарба бериб, гол ура олмаган биринчи жамоага айланди. Ўшанда Португалия ЖЧ–2006 чоракфиналида Англияга қарши баҳсда гол уролмаган. Ўшанда асосий ва қўшиича бўлимлар 0:0 ҳисобида якунланганиб, пеналтилар сериясида португаллар устун келганди.
Шу билан бирга, Туркия 1974 йилдан бери жаҳон чемпионатида 30 тадан ортиқ зарба бериб, гол урмасдан мағлуб бўлган биринчи жамоа бўлди. Бундан олдин шундай ҳолат Уругвай билан содир бўлган: улар гуруҳ босқичида Швецияга 0:3 ҳисобида ютқазганди.

Команда Монтеллы провела необычный матч против Австралии.
Команда Монтеллы нанесла 30 ударов по воротам соперника, но не смогла забить ни одного гола. В итоге «кенгуру» одержали победу со счётом 2:0.
По данным Opta, Турция стала первой командой с 2006 года на чемпионате мира, которая нанесла 30 или более ударов и не смогла забить. Тогда Португалия в четвертьфинале ЧМ-2006 не смогла забить Англии. Основное и дополнительное время закончилось со счётом 0:0, а в серии пенальти победу одержала Португалия.
Кроме того, Турция стала первой командой с 1974 года, которая нанесла более 30 ударов и проиграла без голов на чемпионате мира. Ранее такое случалось с Уругваем: в групповом этапе они проиграли Швеции со счётом 0:3.