Леннарт Карл ЖЧ-2026ни ўтказиб юборишига сабаб бўлган жароҳат ҳақида гапирди
«Бавария» ва Германия миллий жамоаси яримҳимоячиси Леннарт Карл ЖЧ-2026 олдидан олган жароҳати ҳақида фикр билдирди.
«Жароҳат машғулот вақтида дарвозага зарба бераётганимда юз берди. Бирданига кескин оғриқ сездим. Бу мен учун ҳақиқий шок бўлди, чунки ўзимни жуда яхши ҳис қилаётгандим ва катта умидлар билан яшаётгандим.
Жаҳон чемпионатида иштирок этиш менинг орзум эди. Афсуски, жароҳат бунга тўсқинлик қилди. Энди буни қабул қилиш ва олдинга қараб ҳаракат қилишим керак», — деди футболчи Bild нашрига берган интервюсида.
Аввалроқ Германия миллий жамоаси бош мураббийи Юлиан Нагелсманн ёш футболчининг машғулот вақтида жароҳат олганини маълум қилганди.
Кейинчалик тиббий текширувлар Карлга мушак толаси узилиши ташхиси қўйилганини кўрсатди. Шу сабабли яримҳимоячи ЖЧ-2026га қадар тикланишга улгурмади.
Натижада Германия миллий жамоаси қайдномасида унинг ўрнини «РБ Лейпциг» футболчиси Ассан Уедраого эгаллади.
Леннарт Карл Германия футболининг энг истиқболли ёш истеъдодларидан бири сифатида кўрилмоқда ва мутахассислар унинг келажакда миллий жамоанинг муҳим футболчиларидан бирига айланишига ишонмоқда.

Леннарт Карл рассказал о травме, из-за которой пропустит ЧМ-2026
Полузащитник «Баварии» и сборной Германии Леннарт Карл поделился мыслями о травме, полученной перед ЧМ-2026.
«Травма случилась во время тренировки, когда я бил по воротам. Внезапно почувствовал резкую боль. Это был настоящий шок для меня, потому что я чувствовал себя очень хорошо и жил с большими надеждами.
Участие в чемпионате мира было моей мечтой. К сожалению, травма помешала этому. Теперь мне нужно принять это и двигаться дальше», — сказал футболист в интервью изданию Bild.
Ранее главный тренер сборной Германии Юлиан Нагельсман сообщил, что молодой футболист получил травму во время тренировки.
Позднее медицинские обследования показали, что у Карла разрыв мышечного волокна. Из-за этого полузащитник не успел восстановиться к ЧМ-2026.
В итоге место в заявке сборной Германии занял игрок «РБ Лейпциг» Ассан Уедраого.
Леннарт Карл рассматривается как один из самых перспективных молодых талантов Германии, и специалисты верят, что в будущем он станет одним из ключевых игроков национальной сборной.