«Манчестер Сити» Гвардиол билан янги шартнома борасида ишонч билдирмоқда
«Манчестер Сити» раҳбарияти ҳимоячи Йошко Гвардиол билан янги шартнома имзоланишига ишонмоқда. Бу ҳақда таниқли инсайдер Фабрицио Романо хабар берди.
Манбага кўра, томонлар ўртасидаги музокаралар якуний босқичга етган ва келишув деярли тўлиқ тайёр.
Янги битимга кўра, хорватиялик футболчининг маоши сезиларли даражада оширилади. Шунингдек, шартнома муддати 2032 йилгача узайтирилиши режалаштирилган.
«Битим деярли тўлиқ келишилган. «Манчестер Сити» Гвардиолни жамоада сақлаб қолиш борасида катта оптимизмга эга», — деди Романо.
Аввалроқ Мадриднинг «Реал» клуби ҳам футболчига қизиқиш билдираётгани ҳақида хабарлар тарқалган эди. Бироқ Англия чемпиони ўзининг асосий ҳимоячиларидан бирини қўйиб юборишни режалаштирмаяпти.
2025/26 йилги мавсумда Гвардиол барча мусобақаларда 25 та учрашувда майдонга тушиб, 2 та гол урди ва 5 та голли узатмага муаллифлик қилди.
Маълумот учун, Йошко Гвардиол ЖЧ-2026да Хорватия миллий жамоаси сафида иштирок этмоқда. Хорватлар турнирдаги илк баҳсини 17 июн куни Англияга қарши ўтказади.

Руководство «Манчестер Сити» уверено в подписании нового контракта с защитником Йошко Гвардиолом. Об этом сообщил известный инсайдер Фабрицио Романо.
По информации источника, переговоры между сторонами достигли финальной стадии, и соглашение практически полностью готово.
Согласно новому соглашению, зарплата хорватского футболиста значительно увеличится. Также планируется продление срока контракта до 2032 года.
«Соглашение практически полностью согласовано. «Манчестер Сити» полон оптимизма по поводу сохранения Гвардиола в команде», — сказал Романо.
Ранее сообщалось, что мадридский «Реал» также проявляет интерес к футболисту. Однако чемпион Англии не собирается расставаться с одним из своих ключевых защитников.
В сезоне 2025/26 Гвардиол провёл 25 матчей во всех соревнованиях, забил 2 гола и сделал 5 голевых передач.
Для справки: Йошко Гвардиол участвует в составе сборной Хорватии на ЧМ-2026. Хорваты проведут свой первый матч на турнире 17 июня против Англии.