Германия миллий жамоаси 600 нафар мухлиснинг ЖЧ ўйинига бориш харажатларини тўлаб беради
Германия миллий жамоаси жаҳон чемпионати гуруҳ босқичининг сўнгги турида Эквадорга қарши ўйин (25 июн) учун 600 мухлиснинг сафар тўловини қоплайди. Ўйин АҚШдаги «Метлайф» стадионида бўлиб ўтади. Саккизта автобус немис миллий жамоаси мухлисларини Ист-Рутерфорддаги аренга олиб боради.
«Миллий жамоа кенгашини эътироф этиш зарур. Сафар харажатлари қанчалик қиммат эканлиги ҳақидаги биринчи хабарлар пайдо бўлганида, жамоа ичида бу ғоя пайдо бўлди.
Таъкидланишича, жамоа сардори Йозуа Киммих DFB билан боғланган. «Ҳақиқатни айтганда, пул бу ерда ҳеч қандай рол ўйнаши керак эмаслигини айтди. Футболчилар сумманинг каттагина қисмини ўз ёнларидан берган», - дейди Немис футбол союзи (DFB) бош директори Андреас Реттиг Kicker нашрига.

Сборная Германии оплатит проезд для 600 болельщиков на матч ЧМ-2026
Сборная Германии оплатит проезд для 600 болельщиков на заключительный матч группового этапа чемпионата мира с Эквадором (25 июня). Игра пройдёт на стадионе «Метлайф» в США. Восемь автобусов доставят фанатов немецкой национальной команды на арену в Ист-Ратерфорде.
«Я должен похвалить командный совет в сборной. Эта идея зародилась внутри коллектива, когда появились первые сообщения, насколько дорогими являются поездки туда и обратно.
Подчёркивается, что с DFB связался капитан сборной Йозуа Киммих. «Если говорить, как есть, то он сказал, что деньги здесь не должны играть никакой роли. Футболисты внесли большую часть суммы», - приводит Kicker слова управляющего директора Немецкого футбольного союза (DFB) Андреаса Реттига.