Бразилия мамлакат президенти Луис Инасиу Лула да Силва жаҳон чемпионати-2026 старти олдидан мамлакат футбол бўйича миллий жамоасига мурожаат қилди.
«Футболчиларимиз ҳар бир ўйинда охиригача жанг қилиб, Бразилия халқини унутмасликлари зарур. Бизга олтинчи кубок керак. Бразилия миллий жамоаси турнирда шунчаки, ғалаба қозониш учун иштирок этмаяпти, мақсад — совринни олиб кетиш.
Карло Анчелотти йигитларга қанчалик тажрибали эканлигингни ва футболчи сифатида ҳам ажойиб ўйинчи бўлганингни эслатиб қўй», — деди президент ижтимоий тармоқда чоп этилган видеода.
Бразилия миллий жамоаси мундиалда С гуруҳида Марокаш, Шотландия ва Ҳаити жамоалари билан рўбарў келади.

Президент Бразилии обратился к сборной страны перед стартом на ЧМ-2026
Президент Бразилии Луис Инасиу Лула да Силва выступил с мотивационной речью в адрес сборной Бразилии, которая примет участие в чемпионате мира — 2026.
«Наши футболисты обязаны сражаться в каждом матче и помнить о народе Бразилии. Нашей стране нужен шестой титул чемпионов мира. Сборная Бразилии участвует в турнире не просто для того, чтобы бороться за победу, а чтобы забрать трофей.
Карло Анчелотти, напомни нашим футболистам, что у тебя огромный опыт и ты сам был великолепным игроком», — сказал президент в видео, опубликованном на его странице в соцсети.
Сборная Бразилии попала в группу С, где ей предстоит встретиться с национальными командами Марокко, Шотландии и Гаити.