Италиялик мураббий Роберто Манчини Қатарнинг «Ас Садд» клубидан кетди. Бу ҳақда Қатар клуби расмий сайти хабар берди.
«Қисқа, лекин сон-саноқсиз ажойиб хотираларга бой, жуда муҳим давр. Раҳмат, Роберто Манчини, бир кун келиб бу ҳикоя давом этишига умид қиламиз. Йўлингизнинг кейинги босқичида сизга энг яхши тилакларни тилаймиз, яна кўришгунча!» — дейилади клуб хабарида.
Эслатиб ўтамиз, Манчини 2025 йилнинг ноябрида «Ас Садд» бош мураббийига айланганди. Ўтган мавсумда у жамоани чемпионликка олиб чиқди.

Итальянский тренер Роберто Манчини покинул катарский клуб «Ас Садд». Об этом сообщил официальный сайт катарского клуба.
«Короткий, но полный бесчисленных замечательных воспоминаний, очень важный период. Спасибо, Роберто Манчини, надеемся, что однажды эта история продолжится. Желаем вам всего наилучшего на следующем этапе вашего пути, до новых встреч!» — говорится в сообщении клуба.
Напомним, Манчини стал главным тренером «Ас Садд» в ноябре 2025 года. В прошлом сезоне он привел команду к чемпионству.