Фердинанд: «Кейн — бизнинг жаҳон даражасидаги ягона футболчимиз»
Англия миллий жамоаси собиқ ҳимоячиси Рио Фердинанд ҳозирда жамоада фақатгина 1 нафар жаҳон даражасидаги футболчи борлигини таъкидлади.
«Ҳарри Кейн — бизнинг жаҳон даражасидаги ягона футболчи. Бу борада яна бир неча нафар футболчимиз бор, аммо айнан ҳозир фақат бир нафар топ футболчимиз бор. Агар сиз жаҳон даражасидаги, етакчи ўринларни эгаллайдиган ва турли рейтингларда юқори ўринларда бораётган футболчи излаётган бўлсангиз, Англияда бу айнан Кейн», — деди Фердинанд ўзининг YouTube-каналидаги подкастда.
Маълумот учун, 17 июн куни Англия миллий жамоаси ЖЧ-2026 1-турида Хорватияни (4:2) мағлубиятга учратид. Ушбу баҳсда инглизларнинг ҳужумчи ва сардори бўлган Кейн дубл расмийлаштиришга муваффақ бўлди.

Бывший защитник сборной Англии Рио Фердинанд считает, что на текущий момент в национальной команде есть только один футболист мирового класса.
«Гарри Кейн — наш единственный футболист мирового класса на данный момент. Есть и другие, которые колеблются в этом плане, но он игрок мирового класса в нашей команде. Если вы ищете футболистов, которые занимают ведущие позиции и уверенно на них находятся, то в Англии это именно Кейн», — сказал Фердинанд в видео на своём YouTube-канале.
17 июня сборная Англии победила Хорватию (4:2) в матче 1-го тура группы L. В этой встрече нападающий и капитан «трёх львов» Гарри Кейн отметился дублем.