Оқ уй маъмурияти Эроннинг шикоят қилишга тайёрлиги ҳақидаги баёнотга муносабат билдирди
Оқ уйнинг ФИФА бўйича мақсадли гуруҳи ижрочи директори Эндрю Жулиани Эрон футбол Федерациясининг (FFIRI) Жаҳон чемпионат-2026 2-тури доирасидаги Белгияга қарши ўйиндан икки кун аввал (21 июн) АҚШга учиш сўрови рад этилганидан норози бўлган баёнотига муносабат билдириб ўтди.
Эрон томони ўз баёнотида ФИФАга шикоят қилиш ниятини таъкидлаб ўтган. Жулиани Эрон миллий жамоасига АҚШ ҳудудига киришга фақатгина баҳсдан бир кун олдин рухсат берилишини таъкидлади.
«Жамоага ўйиндан бир кун олдин келишга рухсат берилади. Ўйин якунлангач, жамоа делегацияси ўша куниёқ мамлакатни тарк этиш сўралади», - деди Жулиани CBS News телеканалига берган интервюсида.

В администрации Белого дома ответили на заявление Ирана о готовности подать жалобу в ФИФА
Исполнительный директор целевой группы Белого дома по ФИФА отреагировал на заявление Федерации футбола Ирана.
Исполнительный директор целевой группы Белого дома по ФИФА Эндрю Джулиани отреагировал на заявление Федерации футбола Ирана (FFIRI), в котором выражалось недовольство, что запрос FFIRI на вылет в США за два дня до матча с Бельгией (21 июня) во 2-м туре группового этапа чемпионата мира 2026 года был отклонён.
В своём заявлении иранская сторона подчеркнула намерение подать жалобу в ФИФА. Джулиани отметил, что сборной Ирана разрешат въехать на территорию США только за день до указанной встречи.
«Команде будет разрешено приехать за день до матча. Её попросят покинуть страну в день завершения игры», - сказал Джулиани в интервью CBS News.