Эрон ЖЧ-2026 ўйинларига тайёргарлик кўришдаги чекловлар туфайли ФИФАга шикоят қилади
Эронликлар Тихуанадаги машғулотлар базаcини тарк этиб, Белгия билан ўйиндан икки кун аввал АҚШга учиб бормоқчи эди.
21.06.2026, 15:00 Жаҳон чемпионати Белгия Белгия - : - Эрон Эрон
Бу ҳақда Эрон футбол федерацияси (FFIRI) маълум қилди.
Эрон миллий жамоаси Мексиканинг Тихуана шаҳридаги машғулотлар базаcини тарк этиб, ЖЧ-2026 2-туридан олдин Белгия миллий жамоасига қарши баҳсдан (21 июн) икки кун олдин Лос-Анжелесда бўлиб ўтадиган ўйин учун АҚШга учиб кетмоқчи эди. Аммо жамоанинг ушбу сўрови рад этилган.
«Эрон миллий жамоаси мусобақага тайёргарлик режаси ўз вақтида тақдим этилган бўлишига қарамай, у яна ташкилотчилар томонидан киритилган чекловларга дуч келди, бу унинг мураббийлар штабининг режаларига таъсир кўрсатмоқда. FFIRI расман ўз норозилигини билдириб, мувофиқ каналлар орқали ФИФАга шикоят киритади», — дейди FFIRI матбуот котиби Daily Mail нашрига.

Сборная Ирана хотела покинуть тренировочную базу в мексиканской Тихуане и вылететь в США за два дня до матча с Бельгией (21 июня) во 2-м туре группового этапа чемпионата мира 2026 года, который состоится в округе Лос-Анджелес. Однако в Федерации футбола Ирана (FFIRI) сообщили, что её запрос был отклонён.
«Несмотря на заблаговременное предоставление сборной Ирана графика подготовки к турниру, она вновь столкнулась с ограничениями, введёнными организаторами, что повлияло на выполнение планов её тренерского штаба. FFIRI официально выразит своё недовольство и подаст жалобу в ФИФА по соответствующим каналам», — цитирует Daily Mail слова пресс-секретаря FFIRI.