Вазиятга футболчилар ва ходимлар ҳам аралашди.
Канада миллий жамоаси бош мураббийи Жесси Марш ЖЧ-2026 2-туридан ўрин олган Қатарга (6:0) қарши ўйиндан кейин рақиб мураббийи Хулен Лопетеги билан юз берган жанжал ҳақидаги саволга жавоб берди.
«Бу ҳақда гапиришга бир дақиқа ҳам вақт сарфламайман. Бу вақтни олишга арзимайди», — дея Маршнинг сўзларини келтиради USA Today.
Ўйиндан кейин дастлаб мураббийлар хотиржам суҳбатлашди. Аммо кейин Лопетеги нимадир дегач, Марш қўл силтаб кетиб қолди. Шундан сўнг майдонда икки жамоа ўйинчилари ва ходимлари иштирокида оммавий жанжал юз берган.
Эслатиб ўтамиз, беллашувнинг 55-дақиқасида Қатар яримҳимоячиси Ассим Мадибо Канада яримҳимоячиси Исмоил Конега оғир жароҳат етказди ва у замбилда майдонни тарк этди. Мадибо ушбу ҳаракати учун қизил карточка олди, жамоаси эса 9 киши бўлиб қолди.

Главный тренер сборной Канады Джесси Марш прокомментировал вопрос о конфликте с тренером соперника Хуленом Лопетеги после матча 2-го тура ЧМ-2026 против Катара (6:0).
«Я не потрачу ни минуты на разговоры об этом. Это не стоит времени», — приводит слова Марша USA Today.
После игры тренеры сначала спокойно общались. Но после того, как Лопетеги что-то сказал, Марш махнул рукой и ушел. Затем на поле произошла массовая драка с участием игроков и сотрудников обеих команд.
Напомним, на 55-й минуте встречи катарский полузащитник Ассим Мадибо нанес тяжёлую травму канадскому полузащитнику Исмаилу Коне, и тот покинул поле на носилках. За этот поступок Мадибо получил красную карточку, и его команда осталась вдевятером.