Канада миллий жамоаси яримҳимоячиси Исмоил Коне кичик ва катта болдир суякларининг синиши оқибатида муваффақиятли операция қилинди. Бу ҳақда Канада миллий жамоаси матбуот хизмати X ижтимоий тармоғида хабар тарқатди.
Шифокорларнинг тахмин билдиришича, футболчи жароҳатдан сўнг тўлиқ тикланишга эришади, бироқ у 2026 йилги жаҳон чемпионатининг қолган ўйинларида жамоасига ёрдам бера олмайди.
Эслатиб ўтамиз, ЖЧ-2026 гуруҳ босқичининг 2-туридан ўрин олган Қатар миллий жамоасига қарши учрашувда (6:0) Коне 55-дақиқада рақиб ҳимоячиси Ассим Мадибонинг қўпол подкатидан сўнг чап оёғидан оғир жароҳат олган ва майдонни замбилда тарк этган эди.

Полузащитник сборной Канады Исмаил Коне успешно перенес операцию после перелома малой и большой берцовой костей. Об этом сообщила пресс-служба сборной Канады в социальной сети X.
По прогнозам врачей, футболист полностью восстановится после травмы, однако он не сможет помочь своей команде в оставшихся матчах чемпионата мира 2026 года.
Напомним, что в матче второго тура группового этапа ЧМ-2026 против сборной Катара (6:0) Коне получил серьезную травму левой ноги на 55-й минуте после грубого подката со стороны защитника соперника Ассима Мадибо и покинул поле на носилках.