Бошловчи аёл Флоренсия Пеня Аргентинанинг Luzu TV стриминг хизматидан бўшатилди.
Бошловчи Флоренсия Пеня Аргентина миллий жамоаси ҳужумчиси Лионел Мессининг отаси Хорхе Мессининг ўлими ҳақидаги ёлғон маълумотдан сўнг Аргентинанинг Luzu TV стриминг хизматидан ишдан бўшатилди.
Аввалроқ журналист Хорхенинг ўлими ҳақида хабар берган, кейинроқ эса бу маълумот ҳақиқатга тўғри келмаслигини айтган.
Таъкидлаб ўтамиз, Пеня юз берган воқеа учун Лионелдан узр сўраган.
Фото: tn.com.ar
АҚШ, Мексика ва Канада мезбонлигида ўтаётган ЖЧ-2026 11 июн куни старт олди ва 19 июлгача давом этади.
Амалдаги чемпион Аргентина миллий жамоаси ҳисобланади. Месси ва жамоадошлари 2022 йил Қатардаги мундиал финалида Франция миллий жамоасини мағлубиятга учратган эди.

Ведущая Флоренсия Пенья уволена с аргентинского стримингового сервиса Luzu TV после сообщения ложной информации о смерти Хорхе Месси, отца нападающего сборной Аргентины Лионеля Месси. Об этом сообщает онлайн-издание Infobae. Ранее журналистка сообщила о смерти Хорхе, а позднее заявила, что эта информация не соответствует действительности. Отметим, что Пенья принесла свои извинения Лионелю за случившееся.
Чемпионат мира — 2026 проходит в США, Мексике и Канаде. Турнир стартовал 11 июня и завершится 19 июля. Действующим чемпионом мира является сборная Аргентины, которая в 2022 году в Катаре обыграла в финале национальную команду Франции в серии послематчевых пенальти.