Бразилия миллий жамоасининг собиқ ҳужумчиси Роналдо Лионел Мессининг ЖЧ-2026даги ўйини ҳақида фикр билдириб, аргентиналик футболчини барча даврларнинг энг яхши футболчиси деб атади.
Икки карра жаҳон чемпионининг фикрича, Месси эришаётган натижалар энди ҳеч кимни ҳайратга солмаслиги керак.
«Рекордлар янгиланиш учун яратилган. Уларни янгилаётган инсон эса дунёдаги ҳеч бир футбол мухлисини ҳайратда қолдирмайди. Қолаверса, Аргентина амалдаги жаҳон чемпиони ҳисобланади», — деди Роналдо.
Бразилиялик афсона Мессининг майдондаги таъсирига ҳам алоҳида тўхталди.
«Месси майдонга тушган ҳар сафар атрофдаги ҳамма нарса тарихий ва нафис кўринади. Дунё яширинишни бас қилиб, унинг барча даврларнинг энг яхши футболчиси эканини тан олиши керак», — дея таъкидлади у.
Роналдо Мессининг йиллар давомида барқарор ўйин кўрсатаётганига қарамай, ҳануз айрим шубҳаларга дуч келаётганини ҳам қайд этди.
«У ҳар мавсум ва жаҳон чемпионатларида натижа кўрсатишда давом этмоқда. Шунга қарамай, айримлар ундан ҳануз шубҳаланишади. Бу унутилмас ва тарихий тун бўлди», — деди бразилиялик афсона.
Эслатиб ўтамиз, Месси ЖЧ-2026 гуруҳ босқичининг 1-турида Жазоир дарвозасига ҳет-трик қайд этиб, мундиаллардаги голлари сонини 16 тага етказди ва Мирослав Клозе рекордини такрорлади.

Роналду: «Мир должен признать, что Месси лучший всех времён»
Бывший нападающий сборной Бразилии Роналду поделился мнением об игре Лионеля Месси на ЧМ-2026, назвав аргентинского футболиста лучшим игроком всех времён.
По мнению двукратного чемпиона мира, достигнутые Месси результаты больше не должны никого удивлять.
«Рекорды созданы, чтобы их побивать. Человек, который это делает, не удивляет ни одного футбольного болельщика в мире. К тому же Аргентина является действующим чемпионом мира», — сказал Роналду.
Бразильская легенда также особо подчеркнула влияние Месси на поле.
«Каждый раз, когда Месси выходит на поле, всё вокруг выглядит исторически и изысканно. Мир должен прекратить прятаться и признать, что он лучший игрок всех времён», — отметил он.
Роналду также отметил, что несмотря на стабильную игру Месси на протяжении многих лет, он всё ещё сталкивается с определёнными сомнениями.
«Он продолжает показывать результат в каждом сезоне и на чемпионатах мира. И всё же некоторые продолжают его сомневаться. Это была незабываемая и историческая ночь», — сказал бразильская легенда.
Напомним, что Месси в первом туре группового этапа ЧМ-2026 оформил хет-трик в ворота Алжира, доведя число своих голов на чемпионатах мира до 16 и повторив рекорд Мирослава Клозе.