«Бу рекорд сенинг вақтга бўйсунмайдиган иқтидорингнинг яна бир исботидир» — Инфантино Мессини табриклади
17 июн, 12:05
ФИФА президенти мундиаллардаги голлар сони бўйича Клозенинг натижасини такрорлаган аргентиналик форвардни эътироф этди.
ФИФА президенти Жанни Инфантино Лионел Мессини Мирослав Клозенинг рекордини такрорлагани билан табриклади.
Аргентина миллий жамоаси ҳужумчиси ЖЧ-2026 доирасидаги Жазоирга (3:0) қарши ўйинда ҳет-трик қайд этди. Энди унинг ҳисобида мундиалда 16 та гол бор. Бу натижа орқали у Германия миллий жамоаси собиқ форварди — рекордчи Мирослав Клозега тенглашди.
«Аргентина билан жаҳон чемпиони бўлган Лионел Мессини мундиаллардаги 16-голи ва турнир тарихидаги энг кўп гол уриш бўйича Мирослав Клозенинг рекордини такрорлагани билан табриклайман!
Бу рекорд сенинг вақтга бўйсунмайдиган иқтидорингнинг яна бир исботидир. Сен бутун дунё бўйлаб миллионлаб инсонларга қувонч улашишда давом этмоқдасан»,

«Этот рекорд — ещё одно доказательство твоего таланта, неподвластного времени» — Инфантино поздравил Месси
17 июня, 12:05
Президент ФИФА отметил аргентинского форварда, повторившего рекорд Клозе по количеству голов на мундиалях.
Президент ФИФА Джанни Инфантино поздравил Лионеля Месси с повторением рекорда Мирослава Клозе.
Нападающий сборной Аргентины оформил хет-трик в игре против Алжира (3:0) в рамках ЧМ-2026. Теперь на его счету 16 голов на мундиале. Таким образом, он сравнялся с бывшим форвардом сборной Германии — рекордсменом Мирославом Клозе.
«Поздравляю Лионеля Месси, чемпиона мира с Аргентиной, с его 16-м голом на мундиалях и с повторением рекорда Мирослава Клозе по количеству голов в истории турнира!
Этот рекорд — ещё одно доказательство твоего таланта, неподвластного времени. Ты продолжаешь дарить радость миллионам людей по всему миру»,