Биринчи турдаги йирик мағлубиятнинг унга алоқаси йўқ.
Кюрасао миллий жамоаси футбол бўйича жаҳон чемпионати-2026да иштирок этиши орқали Гиннесс рекордлари Китобига киритилди.
Шундай қилиб, Кюрасао терма жамоаси жаҳон чемпионатлари тарихида ноёб ютуққа эришди ва чемпионатда иштирок этаётган энг кам аҳоли яшайдиган мамлакатга айланди. Орол давлатининг умумий аҳолиси 156 115 кишини ташкил этади. Бу футбол бўйича жаҳон чемпионатида иштирок этган барча мамлакатлар орасида энг кам аҳоли сони бўйича рекорддир.
Эслатиб ўтамиз, ЖЧ-2026даги дебют ўйинида Кюрасао миллий жамоаси Германияга имкониятни бой берди. Баҳс 7:1 ҳисобида немислар фойдасига ҳал бўлди.
Маълумот учун, Кюрасао 2-турда Тошкент вақти билан 21 июн куни тонгда Эквадорга қарши майдонга тушади.

Сборная Кюрасао вошла в Книгу рекордов Гиннесса благодаря своему участию на чемпионате мира по футболу 2026 года.
Так, сборная Кюрасао установила уникальное достижение в истории чемпионатов мира, став самой малонаселённой страной, принимающей участие в мундиале. Общее население островного государства — 156 115 человек. Это рекорд по минимальному числу жителей среди всех стран-участниц чемпионатов мира по футболу за всю историю проведения турнира.
Напомним, в дебютном матче на ЧМ-2026 сборная Кюрасао уступила Германии. Игра завершилась в пользу немецкой команды со счётом 7:1.