FIFA президенти Жанни Инфантино жаҳон чемпионати гуруҳ босқич 1-тур доирасидаги Эрон миллий жамоасининг Янги Зеландияга қарши ўйинидан (2:2) сўнг уларнинг кийиниш хонасига ташриф буюрди.
Халқаро футбол федерацияси раҳбари эронлик футболчиларга мурожаат қилди ва унинг нутқи олқишлар билан қарши олинди.
«Бугунги ўйин қийин кечди ва бироз омад бўлганида сиз ғалаба қозонишингиз мумкин эди. Лекин яхши ўйин кўрсатяпсиз.
Олдинда яна икки ўйин бор ва сиз яна дунёни қилган ишларингиз билан фахрлантирасиз. Мен сизлар қандай йўллар орқали ўйинларга келаётганингизни биламан, тушунаман. Бироқ сиз барчасидан кучлисиз.
Бугун сиз бутун стадионни бирлаштирдингиз. Буни дунёга кўрсатдингиз ва кучли сигнал йўлладингиз. Катта раҳмат сизларга», — деди Инфантино.
Қайд этиш лозим, ўйин Лос-Анжелесда бўлиб ўтган. Ундан сўнг жамоага дарҳол АҚШ ҳудудини тарк этиб, Мексикадаги машғулот базасига қайтиш буюрилган.

Президент FIFA посетил раздевалку иранцев после матча с Новой Зеландией.
Президент FIFA Джанни Инфантино посетил раздевалку национальной команды Ирана после их матча против Новой Зеландии в рамках 1-го тура группового этапа чемпионата мира (2:2).
Глава Международной федерации футбола обратился к иранским футболистам, и его речь была встречена аплодисментами.
«Сегодняшняя игра была сложной, и с небольшим везением вы могли бы одержать победу. Но вы демонстрируете хорошую игру.
Впереди ещё два матча, и вы вновь заставите мир гордиться вашими действиями. Я знаю, через какие трудности вы проходите, чтобы добраться до матчей, и понимаю это. Однако вы сильнее всего этого.
Сегодня вы объединили весь стадион. Вы показали это миру и послали мощный сигнал. Большое спасибо вам», — сказал Инфантино.
Следует отметить, что игра состоялась в Лос-Анджелесе. Затем команде было сразу же поручено покинуть территорию США и вернуться на тренировочную базу в Мексике по распоряжению.