Уругвай миллий жамоаси сардори Федерико Валверде жаҳон чемпионати гуруҳ босқич 1-тур доирасидаги Саудия Арабистонига қарши ўйин (1:1)дан сўнг ўз фикрларини билдириб ўтди.
«Иккинчи бўлимда интенсивликни оширдик. Илк ўйиндаги ҳаяжон бизга қарши ишлади. Иккинчи бўлимда яхшироқ ўйнадик ва мураббий талаб қилган ишларни бажардик.
Сардор сифатида жамоа майдонда қилган ишларидан қониқиш ҳосил қилдим. Айниқса, дурангга эришиш учун нималар қилганимизни таъкидламоқчиман.
Мухлислар қўллаб-қувватлаши бизга катта куч берди ва келган барчага миннатдорчилик билдираман. Кейинги ўйинда ғалаба қозониш учун қаттиқ меҳнат қиламиз», — деди Валверде.

Капитан Уругвая поделился мыслями после матча с Саудовской Аравией.
Капитан сборной Уругвая Федерико Вальверде поделился своими мыслями после матча первого тура группового этапа чемпионата мира против Саудовской Аравии (1:1).
«Во втором тайме мы усилили интенсивность. Волнение в первом матче сыграло против нас. Во втором тайме мы играли лучше и выполнили указания тренера.
Как капитан, я удовлетворен действиями команды на поле. Особенно хочу подчеркнуть, что мы сделали для достижения ничьей.
Поддержка болельщиков дала нам большую силу, и я благодарю всех, кто пришел. В следующем матче мы будем упорно работать, чтобы одержать победу», — сказал Вальверде.