Эрон сардори унга футбол эмас, балки сиёсатга оид саволлар берилганига эътибор қаратди.
Эрон миллий жамоаси сардори Меҳди Торимий матбуот анжуманида унга футбол эмас, балки сиёсатга оид саволлар берилганига эътибор қаратди.
«Ҳеч ким футболга оид савол бермади. Эртага биз кучли Янги Зеландия жамоасига қарши ўйнаймиз ва бу яхши ўйин бўлишига умид қиламан.
Сиёсатга келсак, сиёсий матбуот анжуманлари учун журналистлар бошқа шаҳарларга бориши керак. Биз Янги Зеландияни ҳурмат қиламиз ва ўйин яхши ўтишини истаймиз.
Биз барча мухлислар учун чиройли ўйин кўрсатишга ҳаракат қиламиз ва Янги Зеландия ҳам шу ёндашувга амал қилади деб умид қиламан. Эртанги кунни интиқлик билан кутяпман», — деди Торимий.
Маълумот ўрнида, Эрон ва Янги Зеландия миллий жамоалари 16 июн куни жаҳон чемпионатининг гуруҳ босқич 1-турида ўзаро тўқнаш келади. Учрашув Тошкент вақти билан соат 07:00 да бошланади.
Аввалроқ АҚШ эронлик мухлисларнинг жаҳон чемпионати учун квоталарини бекор қилгани маълум қилинганди.

Капитан сборной Ирана Мехди Торими на пресс-конференции обратил внимание на то, что ему задавали вопросы не о футболе, а о политике.
«Никто не задавал вопросов о футболе. Завтра мы играем против сильной команды Новой Зеландии и надеюсь, что это будет хороший матч.
Что касается политики, журналисты должны отправляться в другие города для политических пресс-конференций. Мы уважаем Новую Зеландию и хотим, чтобы игра прошла хорошо.
Мы постараемся показать красивую игру для всех болельщиков и надеюсь, что Новая Зеландия следует такому же подходу. С нетерпением жду завтрашнего дня», — сказал Торими.
Напомним, сборные Ирана и Новой Зеландии встретятся 16 июня в первом туре группового этапа чемпионата мира. Матч начнётся в 07:00 по ташкентскому времени.