Доку Эронга қарши баҳсни ўтказиб юборади
Sporza нашри хабар беришича, футболчининг нафас йўллари инфекцияси туфайли сафдан чиқди ва учрашув қайдномасига киритилмайди.
Футболчи турнирга қадар ҳам соғлиғи билан боғлиқ муаммоларга дуч келган ва миллий жамоа ихтиёрига кучли шамоллаган ҳолда етиб келганди. Тиббий штаб футболчига дам беришга қарор қилди ва унга антибиотиклар курсини буюрди.
«Ҳозир унга тикланиши учун имкон бериб, Докуни гуруҳ босқичининг Янги Зеландияга қарши якуний ўйинига тайёрлаган маъқул», — деди Белгия миллий жамоаси спорт директори Венсан Маннарт.
Аввалроқ Доку рафиқасининг туғруқ жараёнида иштирок этиш учун ушбу учрашувни ўтказиб юбориши хабар қилинганди.

Встреча запланирована на 21 июня.
Как сообщает издание Sporza, футболист выбыл из строя из-за инфекции дыхательных путей и не будет включен в протокол матча.
Футболист еще до турнира сталкивался с проблемами со здоровьем и прибыл в расположение сборной с сильной простудой. Медицинский штаб решил предоставить игроку отдых и назначил курс антибиотиков.
«Сейчас лучше дать ему время на восстановление и подготовить Докку к последнему матчу группового этапа против Новой Зеландии», — заявил спортивный директор сборной Бельгии Венсан Маннарт.