Жанубий Африка Республикаси (ЖАР) миллий жамоаси футболчилари ЖЧ-2026 гуруҳ босқичининг 2-турида Чехияга қарши қайд этилган 1:1 ҳисобидаги дурангдан сўнг қимматбаҳо совғалар билан тақдирланди.
Ataque Futbolero хабарига кўра, футболчиларга умумий қиймати 50 минг АҚШ долларидан ортиқ бўлган заргарлик буюмлари совға қилинган.
Эслатиб ўтамиз, ЖАР мундиалдаги илк учрашувда Мексикага 0:2 ҳисобида мағлуб бўлган эди. Чехияга қарши қўлга киритилган бир очко эса жамоанинг плей-офф умидларини сақлаб қолди.
Гуруҳ босқичининг сўнгги турида Жанубий Африка Республикаси Жанубий Кореяга қарши майдонга тушади.
Мундиал гуруҳ босқичи 27 июнга қадар давом этади. Ҳар бир гуруҳдан дастлабки икки ўринни эгаллаган жамоалар ҳамда энг яхши саккизта учинчи ўрин соҳиблари плей-офф босқичига йўл олади.

Футболисты национальной сборной Южно-Африканской Республики (ЮАР) были награждены ценными подарками после ничейного результата 1:1 против Чехии во 2-м туре группового этапа ЧМ-2026.
По сообщению Ataque Futbolero, игрокам были подарены ювелирные изделия общей стоимостью более 50 тысяч долларов США.
Напомним, в первом матче ЮАР на мундиале потерпела поражение от Мексики со счетом 0:2. Однако одно очко, завоеванное в игре с Чехией, сохранило шансы команды на выход в плей-офф.
В последнем туре группового этапа ЮАР выйдет на поле против Южной Кореи.
Групповой этап мундиаля продлится до 27 июня. В плей-офф выходят первые две команды из каждой группы, а также восемь лучших команд, занявших третьи места.