Англия яримҳимоячиси мундиалдаги иштироки унинг учун алоҳида аҳамиятга эга эканини айтди.
Англия миллий жамоаси яримҳимоячиси Жуд Беллингҳэм ЖЧ-2026даги иштироки ва жамоа сафида ўйнашнинг ўзи учун қанчалик муҳимлиги ҳақида гапирди.
«Реал» футболчисининг таъкидлашича, давлат мадҳияси янграйдиган лаҳзалар унинг учун энг ҳиссиётларга бой дақиқалардан бири ҳисобланади.
«Менимча, мадҳия куйланаётган пайт сени шу даражага етиб келишингга ёрдам берган инсонларни ва инглиз бўлиш нимани англатишини ҳис қиладиган сўнгги лаҳзадир», — деди Беллингҳэм.
Футболчи бундай дақиқаларда марҳум бобосини эслашини ҳам айтиб ўтди.
«Англия сафидаги дебютимдан бироз олдин вафот этган бобом ҳақида ўйлайман. У жуда ватанпарвар инсон эди. Шундай пайтларда албатта уни эслайман. Шунингдек, оилам ва мен шу ерга етиб келишим учун қилган барча қурбонликлари ҳақида ҳам ўйлайман», — деди у.
Беллингҳэм миллий жамоадаги роли ҳақида гапирар экан, жамоага ҳар қандай вазиятда фойда келтиришга тайёрлигини таъкидлади.
«Мен тўғри йўлдаман ва жамоага ёрдам бериш учун қўлимдан келган барча ишни қиламан. Асосий таркибда бўламанми ёки захирадан майдонга тушаманми — бунинг фарқи йўқ. Майдонга чиқиб, Англия футболкасини кийганимда бор кучимни бераман», — деди яримҳимоячи.

Полузащитник Англии отметил, что участие в чемпионате мира имеет для него особое значение.
Полузащитник сборной Англии Джуд Беллингем рассказал о своём участии в ЧМ-2026 и том, насколько важно для него играть в составе национальной команды.
Футболист «Реала» подчеркнул, что моменты, когда звучит государственный гимн, являются для него одними из самых эмоциональных.
«Я думаю, что когда играется гимн, это последний момент, когда ты чувствуешь, что значит быть англичанином и вспоминаешь тех людей, которые помогли тебе достичь этого уровня», — сказал Беллингем.
Футболист также отметил, что в такие моменты вспоминает своего покойного дедушку.
«Я думаю о дедушке, который скончался незадолго до моего дебюта за Англию. Он был очень патриотичным человеком. В такие моменты я обязательно его вспоминаю. Также думаю о своей семье и всех тех жертвах, которые они принесли, чтобы я оказался здесь», — добавил он.
Говоря о своей роли в национальной команде, Беллингем подчеркнул, что готов приносить пользу команде в любой ситуации.
«Я на правильном пути и сделаю всё возможное, чтобы помочь команде. Буду ли я в основном составе или выйду на поле со скамейки запасных — это не имеет значения. Когда я выхожу на поле в футболке Англии, я выкладываюсь на все 100%», — заявил полузащитник.