Сити ва Родри келишувдан анча йироқ — Романо
«Шаҳарликлар» яримҳимоячи билан музокараларни давом эттирмоқда, аммо томонлар ҳозирча тил топиша олишмаяпти.
«Манчестер Сити» яримҳимоячиси Родри билан янги битим борасида музокараларни давом эттирмоқда, аммо ҳозирча томонлар келиша олишмаяпти. Клуб май ойида таклиф юборган, лекин ҳозирча таклиф қилинган шартнома шартлари ошкор этилмаяпти.
«Музокаралар давом этмоқда, аммо клуб ва футболчи келишувдан анча йироқ. Вақт етарлича — шартнома муддати якунланишига яна 1 йил бор. Ҳозирча Родри учун тайёрланган янги битим шартлари номаълум. Бу эса клуб ва футболчи истаклари ўртасидаги фарқ анча катта эканлигидан дарак беради, масаланинг молиявий томони ва шахсий ҳолат вазиятга жиддий таъсир кўрсатиши мумкин. Родри келажаги ҳақида гапирганда масала шу ёзда ҳал бўлишини ишонч билан айтиб бўлмайди. У «Манчестер Сити»да яна бир мавсум қолиб, кейин 2027 йил клубни эркин агент сифатида тарк этиши ҳам мумкин. Бундай вариантни ҳам ёддан чиқармаслик керак», — деди инсайдер ўзининг YouTube-каналида.
Маълумот учун, Родрининг «Манчестер Сити» билан амалдаги шартномаси 2027 йил ёзгача мўлжалланган. 29 ёшли испаниялик 2019 йил «Атлетико»дан Манчестерга 70 млн евро эвазига кўчиб ўтган.
Ўтган мавсумда яримҳимоячи 37 ўйинда майдонга тушиб, 2 та гол урди ва 1 та голли узатма етказиб берди.

Романо: «Манчестер Сити» и Родри далеки от соглашения по новому контракту
«Манчестер Сити» продолжает переговоры с полузащитником о новом контракте, но стороны пока далеки от компромисса.
«Манчестер Сити» продолжает переговоры с полузащитником Родри о новом контракте, но стороны пока далеки от компромисса. Клуб сделал предложение в мае, однако детали возможного соглашения не раскрываются.
«Переговоры идут, но на данный момент стороны далеки от соглашения. Времени достаточно — ещё год до истечения контракта. Но каковы на данный момент условия нового контракта для Родри, пока неясно. Это значит, что между сторонами всё ещё есть значительное расхождение, и, безусловно, финансовые условия, а также личные обстоятельства могут оказать влияние на ситуацию. Говоря о будущем Родри, важно заметить, что нет никаких гарантий, что оно решится этим летом. Он может остаться в «Манчестер Сити» на один сезон, а затем в 2027 году покинуть клуб бесплатно. Это одна из возможностей, которую следует учитывать», — сказал авторитетный инсайдер Фабрицио Романо на своём YouTube-канале.
Контракт Родри с «Манчестер Сити» рассчитан до лета 2027 года. 29-летний испанец перешёл в клуб из «Атлетико» летом 2019 года за €70 млн. В минувшем сезоне он провёл 37 матчей во всех турнирах, забил два гола и одну голевую передачу. В настоящий момент Родри выступает за сборную Испании на чемпионате мира 2026 года, где его команда сыграла вничью с Кабо-Верде (0:0) в первом туре. Второй матч с Саудовской Аравией состоится 21 июня.