Клуб футболчилар билан келишувни ўзаро тўхтатганини маълум қилди.
Самарқанднинг «Динамо» клуби легионер футболчилар Маҳамаду Дембеле ва Тил Мавретич билан хайрлашди. Бу ҳақда жамоа матбуот хизмати хабар берди.
«Суперлигада юзага келган танаффус ва мавсумнинг иккинчи қисми олдидан «Динамо» жамоаси франциялик ҳимоячи Маҳамаду Дембеле ва словениялик яримҳимоячи Тил Мавретич билан келишувни ўзаро тўхтатганини маълум қилади.
Клуб икки футболчи билан ҳам дўстона хайрлашади. Уларнинг Самарқанддаги ярим йиллик фаолияти учун миннатдорчилик билдирамиз ва кейинги фаолиятларига омад ҳамда зафарлар тилаб қоламиз», — дейилади хабарда.

Самаркандский клуб «Динамо» расстался с легионерами Махамаду Дембеле и Тилом Мавретичем. Об этом сообщила пресс-служба команды.
«Перед перерывом в Суперлиге и второй частью сезона команда «Динамо» объявляет о взаимном прекращении соглашения с французским защитником Махамаду Дембеле и словенским полузащитником Тилом Мавретичем.
Клуб прощается с обоими игроками по-дружески. Благодарим их за полугодовую деятельность в Самарканде и желаем удачи и успехов в дальнейшей карьере», — говорится в сообщении.