Диаш: «Роналду ОАВдаги босимларга ўрганиб қолган»
Португалия миллий жамоаси ҳимоячиси Рубен Диаш ДР Конгога қарши кечган ўйиндаги (1:1) дурангдан сўнг Криштиану Роналду шаънига айтилган танқидларга муносабат билдирди.
«Танқидлар биз учун ҳеч қандай аҳамиятга эга эмас. Шунчаки ортиқча шов-шув ва йирик турнирларнинг ажралмас бир қисмидир. Ҳа, ҳаммаси шунчаки қуруқ шов-шув. Аслида ўйин ўхшамай қолган пайтда шундай бўлади. Ортиқча танқидлардан узоқ бўлиш ўз ишимизга эътибор қаратишимиз керак.
Криштиану ОАВ томонидан бўладиган бундай босимларга аллақачон кўникиб кетган. Одатда биз клуб, миллий жамоада ҳам, Европа ва Жаҳон чемпионатларида ҳам доимо мана шундай муҳитга дуч келамиз», — деди Диаш A Bola нашрига берган интервюсида.
Эслатиб ўтамиз, Португалия 2-турда 23 июн куни Ўзбекистонга қарши беллашажи. Баҳс Тошкент вақти билан соат 22:00 да старт олади.

Защитник сборной Португалии Рубен Диаш прокомментировал критику в адрес Криштиану Роналду после ничьей с ДР Конго (1:1).
«Критика для нас не имеет никакого значения. Это просто лишний шум и неотъемлемая часть крупных турниров. Да, все это просто пустой шум. На самом деле так бывает, когда игра не удается. Мы должны держаться подальше от лишней критики и сосредоточиться на своей работе.
Криштиану давно привык к такому давлению со стороны СМИ. Обычно мы сталкиваемся с такой атмосферой в клубах, национальной команде, а также на чемпионатах Европы и мира», — сказал Диаш в интервью A Bola.
Напомним, Португалия во втором туре 23 июня сразится с Узбекистаном. Матч начнется в 22:00 по ташкентскому времени.