Заниоло «Лацио»га ўтиши мумкин
«Удинезе» ҳужумчиси клуб билан юзага келган келишмовчилик сабаб жамоани тарк этиши эҳтимолдан холи эмас.
Италиялик ҳужумчи Николо Заниоло ёзги трансфер ойнасида «Лацио» сафига кўчиб ўтиши мумкин. Бу ҳақда La Gazzetta dello Sport нашри хабар берди.
Манбага кўра, футболчи ва «Удинезе» ўртасида маош масаласида келишмовчилик юзага келган. Шу сабабли Заниолонинг клубни тарк этиши эҳтимоли пайдо бўлган.
Эслатиб ўтамиз, ўтган мавсум бошида Заниоло «Галатасарой»дан ижара асосида «Удинезе»га келган, кейинчалик эса Италия клуби унинг трансфер ҳуқуқини тўлиқ сотиб олганди.
Қайд этилишича, «Лацио»нинг бўлажак бош мураббийи Женнаро Гаттузо футболчининг ўйин услубини юқори баҳолайди ва уни жамоада кўришни истамоқда.
Бироқ трансферни амалга ошириш римликлар учун осон бўлмайди. Клубнинг молиявий ҳолати сабаб «Лацио» аввал айрим футболчиларини сотиши керак бўлади.
Шунингдек, «Удинезе» ҳам Заниолони қўйиб юборишга шошилмаяпти. Клуб раҳбарияти уни жамоа лойиҳасининг муҳим қисми деб ҳисобламоқда.
27 ёшли футболчи ўтган мавсум барча мусобақаларда 38 та учрашувда майдонга тушиб, 6 та гол ва 7 та голли узатмага муаллифлик қилган.

Заниоло может перейти в «Лацио»
Итальянский нападающий Николо Заниоло может перейти в состав «Лацио» в летнее трансферное окно. Об этом сообщает издание La Gazzetta dello Sport.
По данным источника, между футболистом и «Удинезе» возникло разногласие по поводу заработной платы. Из-за этого появилась вероятность ухода Заниоло из клуба.
Напомним, в начале прошлого сезона Заниоло пришел в «Удинезе» на правах аренды из «Галатасарая», а позже итальянский клуб полностью выкупил его трансферные права.
Отмечается, что будущий главный тренер «Лацио» Дженнаро Гаттузо высоко оценивает стиль игры футболиста и хочет видеть его в команде.
Однако осуществить трансфер римлянам будет непросто. Из-за финансового положения клубу «Лацио» сначала придется продать некоторых своих игроков.
Кроме того, «Удинезе» не спешит отпускать Заниоло. Руководство клуба считает его важной частью командного проекта.
27-летний футболист в прошлом сезоне принял участие в 38 матчах во всех турнирах, забив 6 голов и сделав 7 результативных передач.