Германия миллий жамоаси бош мураббийи Юлиан Нагелсманн жаҳон чемпионати гуруҳ босқич 2-тур доирасидаги Кот-д’Ивуарга қарши баҳс (2:1)дан сўнг ўз фикрларини билдириб ўтди.
«Хавфли бўлмаган ҳужумдан гол ўтказиб юбордик. Лекин жуда яхши жавоб қайтардик. Захирадан тушган футболчилар билан фахрланаман. Ҳамма жуда яхши меҳнат қилди.
Дениз Ундав иккита ажойиб гол урди. У туғма тўпурар, шубҳасиз иккита зўр гол муаллифи бўлди. Ғалаба келтирган гол эса шунчаки ажойиб эди.
Бугун ҳар бир футболчи ўзининг жамоадаги ўрнини ҳис қилди, бу ғалаба бутун жамоа меҳнати эвазига қўлга киритилди. Кураш охиригача давом этди, бу табиий. Биз ғалаба қозонишни истаган эдик», — деди Нагелсманн.

Нагельсманн: «Эта победа добыта благодаря труду всей команды»
Главный тренер сборной Германии Юлиан Нагельсманн поделился своими мыслями после матча второго тура группового этапа чемпионата мира против Кот-д'Ивуара (2:1).
«Мы пропустили гол после неопасной атаки. Но ответили очень хорошо. Горжусь игроками, вышедшими на замену. Все очень хорошо потрудились.
Дениз Ундав забил два чудесных гола. Он прирожденный бомбардир, без сомнения автор двух блестящих мячей. А победный гол был просто великолепен.
Сегодня каждый игрок почувствовал своё место в команде, эта победа добыта благодаря труду всей команды. Борьба продолжалась до конца, это естественно. Мы хотели победить», — сказал Нагельсманн.