Мадриднинг «Атлетико» клуби ҳужумчи Хулиан Алвареснинг трансфер нархи бўйича футбол бозорини ҳайратда қолдирди.
Тhe Mirror нашрининг хабар беришича, «матрасчилар» футболчига қизиқаётган барча клубларга, жумладан, «Арсенал»га ҳам Алварес фақат шартномасидаги 500 миллион евролик товон пули тўланган тақдирдагина жамоани тарк этишини маълум қилган.
Манбага кўра, клуб президенти Энрике Сересо аргентиналик ҳужумчини сақлаб қолиш тарафдори ва унинг келаси мавсум ҳам Мадридда қолишига ишонмоқда.
Қайд этилишича, Сересо аввалроқ Алваресни «Реал»га 150 миллион еврога сотиш таклифини ҳам рад этган. Клуб раҳбари бу ҳолатда ҳам футболчининг товон пули бандига ишора қилган.
26 ёшли Алварес 2025/26 йилги мавсумда юқори савиядаги ўйин намойиш этди. У барча мусобақаларда 49 та учрашувда майдонга тушиб, 20 та гол урди ва 9 та голли узатмани амалга оширди.
Шу сабабли ҳам «Атлетико» уни жамоанинг энг муҳим футболчиларидан бири сифатида кўрмоқда ва трансфер бозоридаги қизиқишларга қарамай, футболчини қўйиб юборишга шошилмаяпти.

Мадридский клуб «Атлетико» удивил футбольный рынок трансферной стоимостью нападающего Хулиана Альвареса.
Как сообщает издание The Mirror, «матрасники» сообщили всем клубам, интересующимся футболистом, включая «Арсенал», что Альварес покинет команду только в случае выплаты отступных в размере 500 миллионов евро, предусмотренных в его контракте.
По данным источника, президент клуба Энрике Сересо настаивает на сохранении аргентинского нападающего и уверен, что он останется в Мадриде и в следующем сезоне.
Отмечается, что ранее Сересо отверг предложение продать Альвареса в «Реал» за 150 миллионов евро, также ссылаясь на пункт об отступных в контракте футболиста.
26-летний Альварес продемонстрировал высокий уровень игры в сезоне 2025/26. Он провел 49 матчей во всех турнирах, забил 20 голов и сделал 9 результативных передач.
Поэтому «Атлетико» рассматривает его как одного из ключевых игроков команды и, несмотря на интерес на трансферном рынке, не спешит с ним расставаться.