Туркиянинг «Фенербаҳче» клуби Исмоил Картални жамоа бош мураббийи этиб тайинлади. Бу ҳақда Fanatik нашри хабар берди.
65 ёшли мутахассис билан бир йиллик шартнома имзоланди. Картал учун бу Истанбул клуби бошқарувидаги тўртинчи фаолият даври бўлади.
Доменико Тедесконинг кетишидан сўнг «Фенербаҳче» раҳбарияти узоқ вақт янги мураббий қидирди. Якунда клуб мухлисларига яхши таниш бўлган Картал вариантида тўхталди.
Мутахассисга собиқ ҳужумчи Дирк Кюйт ёрдам беради. Нидерландиялик футболчи мураббийлар штабида биринчи ассистент лавозимини эгаллайди.
«Фенербаҳче»га қайтиш мен учун катта шараф. Мухлисларимизнинг ишончини оқлаш учун бор кучимни бераман. Бизнинг мухлислар олдидаги қарзимиз — чемпионликни қўлга киритиш», — деди Картал тайинловдан сўнг.
Мураббий аввалги фаолияти ҳақида ҳам эслатиб ўтди. Унинг қўл остида «Фенербаҳче» Туркия чемпионатида рекорд даражадаги 99 очко тўплаб, 99 та гол урган эди.
Ўтган мавсумда Истанбул клуби Суперлигада иккинчи ўринни эгаллади ва чемпион «Галатасарой»дан 4 очко ортда қолди.

«Фенербахче» снова назначил Картала главным тренером
Турецкий клуб «Фенербахче» назначил Исмаила Картала главным тренером команды. Об этом сообщает издание Fanatik.
С 65-летним специалистом заключён контракт на один год. Для Картала это будет четвёртый период работы с этим стамбульским клубом.
После ухода Доменико Тедеско руководство «Фенербахче» долго искало нового тренера. В итоге остановились на Картале, который хорошо знаком болельщикам клуба.
Ему будет помогать бывший нападающий Дирк Кюйт. Голландский футболист займёт должность первого ассистента в тренерском штабе.
«Возвращение в «Фенербахче» — это большая честь для меня. Я отдам все силы, чтобы оправдать доверие наших болельщиков. Наш долг перед фанатами — завоевать чемпионский титул», — сказал Картал после назначения.
Тренер также напомнил о своём предыдущем опыте. Под его руководством «Фенербахче» в чемпионате Турции набрал рекордные 99 очков и забил 99 голов.
В прошлом сезоне стамбульский клуб занял второе место в Суперлиге, отстав от чемпиона «Галатасарая» на 4 очка.