Бугун, 18 июн куни ЖЧ-2026 гуруҳ босқичининг 2-туридан ўрин олган Чехия ва Жанубий Африка Республикаси миллий жамоалари ўртасидаги учрашув бўлиб ўтади. Ўйин Тошкент вақти билан соат 21:00 да старт олади.
Баҳс АҚШнинг Атланта шаҳридаги «Мерcедес-Бенз Стадиум» стадионида ташкил этилади. Учрашувни америкалик ҳакам Тори Пенсо бошқариб боради.
Эслатиб ўтамиз, 1-турда Чехия Жанубий Кореяга 1:2 ҳисобида мағлуб бўлган эди. ЖАР эса Мексикага 0:2 ҳисобида ютқазганди.
Шу сабабли бугунги учрашув ҳар икки жамоа учун гуруҳдан чиқиш имкониятларини сақлаб қолиш нуқтаи назаридан катта аҳамиятга эга.
3-турда Чехия Мексикага қарши майдонга тушса, Жанубий Африка Республикаси Жанубий Корея билан куч синашади.

Сегодня, 18 июня, состоится матч второго тура группового этапа ЧМ-2026 между национальными сборными Чехии и Южно-Африканской Республики. Игра начнется в 21:00 по ташкентскому времени.
Матч пройдет на стадионе «Mercedes-Benz Stadium» в Атланте, США. Встречу обслужит американский арбитр Тори Пэнсо.
Напомним, в первом туре Чехия уступила Южной Корее со счетом 1:2. ЮАР, в свою очередь, проиграла Мексике с результатом 0:2.
Поэтому сегодняшняя встреча имеет большое значение для обеих команд с точки зрения сохранения шансов на выход из группы.
В третьем туре Чехия сыграет против Мексики, а Южно-Африканская Республика встретится с Южной Кореей.