Милан клуби «Аталанта» истеъдодини қўлга киритишга яқинлашмоқда.
Миланинг «Интер» клуби «Аталанта» ҳимоячиси Марко Палестра трансфери бўйича расмий таклиф билан чиқди. Бу ҳақда таниқли инсайдер Фабрицио Романо хабар берди.
Манбага кўра, «нерадзуррилар» 20 ёшли футболчи учун 45 миллион евро кафолатланган маблағ ва яна 5 миллион евро бонуслар кўринишида таклиф юборган.
Шунингдек, «Интер» ва футболчи ўртасида шахсий шартнома борасида келишувга эришилган. Палестра ҳам Милан клубига ўтишни истамоқда ва трансфернинг тезроқ якунланишига қизиқиш билдирмоқда.
Ҳозирча клублар ўртасидаги музокаралар давом этмоқда. Якуний келишув учун яна бир неча босқичли суҳбатлар ўтказилиши кутилмоқда.
Шунга қарамай, «Интер» раҳбарияти ҳам, футболчининг ўзи ҳам трансфер муваффақиятли якунланишига ишонмоқда.

«Интер» отправил предложение на 50 миллионов евро за Палестру
Миланский клуб «Интер» сделал официальное предложение по трансферу защитника «Аталанты» Марко Палестры. Об этом сообщил известный инсайдер Фабрицио Романо.
По данным источника, «нерадзурри» предложили 45 миллионов евро гарантированной суммы и еще 5 миллионов евро в виде бонусов за 20-летнего футболиста.
Кроме того, между «Интером» и игроком достигнуто соглашение по личному контракту. Палестра также хочет перейти в миланский клуб и проявляет интерес к скорейшему завершению трансфера.
Пока переговоры между клубами продолжаются. Ожидается, что для достижения окончательного соглашения потребуется провести еще несколько этапов переговоров.