UFC’нинг ярим ўрта вазн (77 кг гача) бўйича амалдаги чемпиони, россиялик Ислом Махачев ўрта вазн (84 кг гача) тоифасида кейинги чемпион асли доғистонлик саналган, Франция фуқаролигини олган Нассурдин Имавов бўлишига ишонч билдирди.
«Франциялик мухлислар, қўллаб-қувватлаётганингиз учун раҳмат. Тез орада сизда янги чемпион пайдо бўлади: Нассурдин Имавов», — деди Махачев RMC Sport порталига берган интервюсида.
Айни пайтда Махачев UFC’да кетма-кет 17 та ғалабага эришди. Россиялик жангчининг профессионал рекордида жами 29 та ғалаба ва 1 та мағлубият бор.
Имавовнинг профессионал рекордида эса 17 та ғалаба мавжуд бўлиб, уларнинг 7 тасида рақибини нокаутга учратган. Шунингдек, унинг ҳисобида 4 та мағлубият бор, яна 1 та жанги ўтказилмаган деб топилган.
«Франциялик мухлислар, тез орада сизларда янги чемпион бўлади» — Махачев ўрта вазннинг кейинги ғолибини айтди

«Французские болельщики, вскоре у вас будет новый чемпион» — Махачев назвал следующего победителя среднего веса
17 августа, 11:47
Российский чемпион высоко оценил бойца, родом из Дагестана.
Действующий чемпион UFC в полусреднем весе (до 77 кг), россиянин Ислам Махачев выразил уверенность, что следующий чемпион в среднем весе (до 84 кг), станет Нассурдин Имавов, уроженец Дагестана, получивший французское гражданство.
«Французские болельщики, спасибо за вашу поддержку. Вскоре у вас появится новый чемпион: Нассурдин Имавов», — сказал Махачев в интервью порталу RMC Sport.
На данный момент Махачев имеет 17 побед подряд в UFC. В профессиональном рекорде российского бойца 29 побед и 1 поражение.
Профессиональный рекорд Имавова включает 17 побед, 7 из которых нокаутом. Также у него 4 поражения, и один бой был признан несостоявшимся.