«Милан» бош мураббийи Рубен Аморим Кристофор Нкунку, Юссуф Фофана, Фикаё Томори ва Давид Одогуни жамоа таркибидан четлатиш қарорига изоҳ берди. Аввалроқ ушбу футболчилар мавсумолди тайёргарликни жамоа билан бирга ўтказганига қарамай, машғулотлардан четлатилгани ва трансферга қўйилгани ҳақида хабар берилганди.
«Улар мавсумолди тайёргарликда ўзларини жуда яхши кўрсатишди, аммо танлов қилишимиз керак. Биз ўзгаришлар қилмоқдамиз ва ҳозир жиддий ўзгаришларни амалга ошириш жуда муҳим. Лойиҳанинг бошланиш босқичидамиз, шунингдек, бир нечта ёш футболчиларимиз бор ва уларга имконият яратишимиз керак.
Аммо шуни айтмоқчиманки, улар мавсумолди тайёргарликда ҳақиқатан ҳам яхши ҳаракат қилишди. Бироқ мавсумга тайёргарлик кўришимиз керак. Қарийб 40 нафар футболчи билан тайёргарлик кўришнинг имкони йўқ. Шу сабабли йигитлар учун афсусдаман, аммо буни амалга оширишимиз керак», — дея Аморимнинг сўзларини La Gazetta dello Sport келтирди.

Главный тренер «Милана» Рубен Аморим объяснил решение исключить из состава команды Кристофера Нкунку, Юссуфа Фофану, Фикайо Томори и Давида Одогуни. Ранее сообщалось, что, несмотря на участие этих футболистов в предсезонной подготовке, они были отстранены от тренировок и выставлены на трансфер.
«Они действительно хорошо проявили себя во время предсезонной подготовки, но нам нужно сделать выбор. Мы вносим изменения, и сейчас очень важно воплотить серьезные изменения. Мы находимся на начальной стадии проекта, и у нас есть несколько молодых игроков, которым мы должны дать шанс.
Однако я хочу сказать, что они действительно хорошо работали во время предсезонной подготовки. Но мы должны подготовиться к сезону. Подготовка с почти 40 футболистами невозможна. Поэтому мне жаль этих ребят, но мы вынуждены это сделать», — приводит слова Аморима La Gazzetta dello Sport.