“Барселона” ёзги трансферлар дарчасининг сўнгги ҳафталарида бир вақтнинг ўзида Жоау Канселу ва Родри трансферларини ҳал қилишга яқин. Машҳур инсайдер Фабрицио Романо ўзининг навбатдаги видеосида каталонияликларнинг икки футболчи бўйича музокаралари, шунингдек, “ПСЖ”, “Манчестер Сити” ва бошқа клубларнинг бир қатор трансфер режалари ҳақида маълумот берди.
Романонинг таъкидлашича, “Барселона” Родри бўйича “Манчестер Сити”га учинчи таклифини тақдим этган. Томонлар ўртасида фаол музокаралар давом этмоқда ва каталонияликлар трансферни амалга оширишга оптимистик қарамоқда. Инсайдер “Барселона”да Родри масаласида ишонч жуда юқори эканини қайд этди.
Романонинг фикрича, келишувнинг чўзилаётганига асосий сабаб Родрининг “Манчестер Сити” учун алоҳида мақомга эга эканидир. Испаниялик яримҳимоячи клуб тарихидаги энг муҳим футболчилардан бирига айланган ва “Сити” унинг кетиш истагини ҳурмат қилган ҳолда, трансфердан муносиб маблағ олишни хоҳламоқда.
Канселу бўйича вазият эса янада аниқ. Португалиялик ҳимоячи “Ал-Ҳилол” билан шартномани бекор қилиш масаласини муҳокама қилмоқда. Романога кўра, Канселу фақат “Барселона”га ўтишни истамоқда. Агар Саудия клуби билан келишувга эришилса, каталонияликлар футболчи билан шартномани расмийлаштиришга тайёр. “Барселона” Канселуни яқин 48 соат ичида клубга қайтаришга умид қилмоқда.
Шу билан бирга, “ПСЖ”да Зион Сузуки трансфери кутилмаганда барбод бўлди. “Парма” дарвозабонининг Парижга ўтиши деярли ҳал бўлган, ҳатто уни олиб келиш учун хусусий самолёт ҳам тайёрланган. Бироқ футболчи томони билан агентлик комиссиялари бўйича келишмовчилик юзага келиб, музокаралар тўхтаган. Энди “Астон Вилла” Сузуки учун курашга қўшилди ва “Парма”га 30 млн евро ҳамда 5 млн евро бонус таклиф қилишга тайёр.
Романо “Манчестер Сити” ҳали ҳам “Челси” яримҳимоячиси Энцо Фернандесни олишга умид қилаётганини ҳам тасдиқлади. Футболчининг 120 млн фунтлик бандидан фойдаланиш муддати ўтгани учун энди “Сити” музокара олиб бориши керак. Инсайдер трансферни ҳали ёпилган деб ҳисобламаслик лозимлигини айтди.
Бундан ташқари, “Барселона” колумбиялик ҳужумчи Луис Суарес бўйича ҳам маълумот тўплаган. Бироқ клуб раҳбарияти 80 млн евро талаб қилинаётган трансферни амалга оширмасликка қарор қилган. Романога кўра, шартлар ўзгармаса, бу трансфер “Барселона” учун ёпилган масала ҳисобланади.

"Барселона" близка к завершению трансферов Жоау Канселу и Родри в последние недели летнего трансферного окна. Известный инсайдер Фабрицио Романо в своем очередном видео рассказал о переговорах каталонцев по двум игрокам, а также о трансферных планах "ПСЖ", "Манчестер Сити" и других клубов в своем видео.
Романо отметил, что "Барселона" представила "Манчестер Сити" третье предложение по Родри. Активные переговоры продолжаются, и каталонцы с оптимизмом смотрят на возможность трансфера. Инсайдер подчеркнул, что в "Барселоне" уверены в успешности переговоров по Родри.
По мнению Романо, причина затягивания сделки заключается в особом статусе Родри для "Манчестер Сити". Испанский полузащитник стал одним из ключевых игроков в истории клуба, и "Сити", уважая его желание уйти, хочет получить достойную компенсацию за его трансфер.
Что касается Канселу, ситуация более ясна. Португальский защитник обсуждает расторжение контракта с "Аль-Хилал". По словам Романо, Канселу хочет перейти только в "Барселону". Если соглашение с саудовским клубом будет достигнуто, каталонцы готовы оформить контракт с игроком. "Барселона" надеется вернуть Канселу в клуб в ближайшие 48 часов.
Между тем, трансфер Зиона Сузуки в "ПСЖ" неожиданно сорвался. Переход вратаря "Пармы" в Париж был практически завершен, даже был подготовлен частный самолет для его переезда. Однако возникли разногласия по агентским комиссиям, что приостановило переговоры. Теперь к борьбе за Сузуки присоединилась "Астон Вилла", которая готова предложить "Парме" 30 млн евро и 5 млн евро в качестве бонуса.
Романо также подтвердил, что "Манчестер Сити" все еще надеется приобрести полузащитника "Челси" Энцо Фернандеса. Поскольку срок действия клаузулы на 120 млн фунтов истек, "Сити" теперь должен вести переговоры. Инсайдер отметил, что трансфер еще не следует считать закрытым.
Кроме того, "Барселона" также рассматривала информацию о колумбийском нападающем Луисе Суаресе. Однако руководство клуба решило не осуществлять требуемый трансфер за 80 млн евро. По словам Романо, если условия не изменятся, этот трансфер для "Барселоны" считается закрытым вопросом.