«Ливерпул» қанот ҳужумчиси Коди Гакпо «Тоттенҳэм» билан шахсий шартнома асосида келишувга эришди. Бу ҳақда TEAMtalk нашри хабар берди.
Манба маълумотларига кўра, Гакпо «мерсисайдликлар» раҳбариятига клубни тарк этиб, «Тоттенҳэм»га ўтмоқчи эканлигини маълум қилган. Футболчи янги мавсумда уни жиддий рақобат ва чекланган ўйин вақти кутаётганини тушунади, шунинг учун янги чақирувни қабул қилишни маъқул кўрган.
Маълумот учун ўтган мавсумда 27 ёшли нидерландиялик футболчи барча мусобақаларни инобатга олган ҳолда 52 ўйинда майдонга тушиб, 9 та гол урди ва 6 та голли узатмани амалга оширди.

Вингер «Ливерпуля» Коди Гакпо достиг соглашения с «Тоттенхэмом» по условиям личного контракта. Эту информацию обнародовал TEAMtalk.
Согласно данным источника, Гакпо дал понять боссам мерсисайдцев, что хочет покинуть клуб и присоединиться к «Тоттенхэму». Футболист понимает, что в новом сезоне его ждет серьезная конкуренция и ограниченное игровое время, поэтому стремится принять новый вызов.
В прошлом сезоне 27-летний нидерландец принял участие в 52 встречах с учетом всех турниров, забил девять мячей и записал в свой актив шесть результативных передач.