Жанубий Корея миллий жамоаси ҳужумчиси Сон Ҳён Мин 2026 йилги Жаҳон чемпионати 1-туридан ўрин олган Чехияга (2:1) қарши ўйинда майдонга тушди.
Ҳозирда «Лос-Анжелес» клубида тўп тепаётган 33 ёшли футболчи, беллашувни асосий таркибда бошлади ва 69-дақиқада алмаштирилди.
Бу ўйин орқали Сон Жанубий Корея миллий жамоаси тарихида тўртта Жаҳон чемпионатида иштирок этган иккинчи футболчига айланди. У 2014, 2018, 2022 ва 2026 йилги мундиалларда майдонга тушди.
Бунгача ушбу натижага фақат миллий жамоанинг амалдаги бош мураббийи Ҳон Мён Бо эришганди. У ҳам футболчилик фаолияти давомида тўртта Жаҳон чемпионатида қатнашган.

Сон стал вторым корейцем, сыгравшим на четырёх чемпионатах мира
Нападающий сборной Южной Кореи Сон Хён Мин вышел на поле в матче первого тура чемпионата мира 2026 года против Чехии (2:1).
33-летний футболист, выступающий за клуб «Лос-Анджелес», начал встречу в основном составе и был заменён на 69-й минуте.
Благодаря этому матчу Сон стал вторым игроком в истории сборной Южной Кореи, принявшим участие в четырёх чемпионатах мира. Он выходил на поле в мундиалях 2014, 2018, 2022 и 2026 годов.
До этого этого достижения добился только нынешний главный тренер сборной Хон Мён Бо. Он также принимал участие в четырёх чемпионатах мира за свою игровую карьеру.