Родри Ямалнинг ҳолати ҳақида гапирди
«Сити» ва Испания миллий жамоаси яримҳимоячиси Ламиннинг ЖЧга қанчалик тайёрлиги ҳақида гапириб ўтди.
«Манчестер Сити» клуби ва Испания миллий жамоаси яримҳимоячиси Родри ҳамюрти вингер Ламин Ямалнинг ҳолати ҳақида гапириб ўтди. Эслатиб ўтамиз, тунда, 11 июнда старт олган мундиал 19 июлгача давом этади.
«Бир неча кун аввал Ламин кечки овқатга келмаслигини, жаҳон чемпионатига тайёрланиши кераклигини айтди. У жуда жиддий равишда тайёргарлик кўрмоқда. Назаримда, Ямал мусобақа учун идеал спорт формасида», — дея Родри сўзларидан иқтибос келтирди Barca Universal ўзининг X тармоғидаги саҳифасида.
Эслатиб ўтамиз, АҚШ, Канада ва Мексика мезбонлик қиладиган мусобақада илк бор 12 гуруҳга ажратилган 48 миллий жамоа иштирок этади.

Полузащитник «Манчестер Сити» и сборной Испании Родри высказался о партнёре по национальной команде вингере Ламине Ямале. Чемпионат мира — 2026 продлится с 11 июня по 19 июля. В розыгрыше турнира примут участие 48 сборных, разделённых на 12 групп по четыре команды. Три страны-хозяйки (США, Канада, Мексика) получили автоматическое право участия, остальные команды прошли отбор.
«На днях Ламин сказал мне, что не придёт на ужин, потому что ему нужно готовиться к чемпионату мира. Он очень сосредоточен. Я вижу Ямаля в идеальной форме для участия в этом турнире», — приводит слова Родри известный аккаунт Barca Universal в социальной сети X.