Испания миллий жамоаси ва «Реал» собиқ дарвозабони Икер Касиляс «Порту»дан катта миқдорда товон пули талаб қилмоқда. Бу ҳақда AS хабар берди.
Маълум қилинишича, собиқ дарвозабон «аждарлар» машғулоти пайтида юрак хуружини бошдан кечиргани сабаб 3,7 миллион евро олишни истамоқда. Ушбу ҳодисадан бир неча ой ўтгач, испаниялик футболчи фаолиятини якунлашга қарор қилган.
Касиляснинг таъкидлашича, хуружга машғулот вақтидаги кучли зўриқиш сабаб бўлган. Унинг сўзларига кўра, бу ҳолат унинг ҳаётига жиддий таъсир кўрсатган.
«Мен спортзалга бораман, падел ўйнайман, аммо кўп югура олмайман. Энг кўпи билан 50 метргача», — деди собиқ дарвозабон суд мажлиси чоғида.
Маълумот ўрнида, Икер 2020 йил ёзида футболчилик фаолиятини якунлаган. Аввалроқ Касиляс ХХI асрнинг энг яхши дарвозабонлари рейтингида 4-ўриндан жой олганди.

Бывший вратарь сборной Испании и «Реала» Икер Касильяс требует от «Порту» крупную компенсацию. Об этом сообщает AS.
По имеющейся информации, бывший вратарь хочет получить 3,7 миллиона евро в связи с сердечным приступом, который он пережил во время тренировки «драконов». Через несколько месяцев после этого происшествия испанский футболист решил завершить свою карьеру.
Касильяс заявил, что причиной приступа стало сильное перенапряжение во время тренировки. По его словам, это событие серьезно повлияло на его жизнь.
«Я хожу в спортзал, играю в падел, но не могу много бегать. Максимум 50 метров», — сказал бывший вратарь во время судебного заседания.
Стоит отметить, что Икер завершил свою футбольную карьеру летом 2020 года. Ранее Касильяс занял 4-е место в рейтинге лучших вратарей XXI века здесь.