Мело: «Мундиалда ундан ажойиб сейвлар кўрамиз»
Бразилия миллий жамоасининг собиқ ўйинчиси ҳамюрти Алиссон манзилига айтилган танқидларга муносабат билдирди.
Бразилиялик собиқ яримҳимоячи Фелипе Мело миллий жамоа дарвозабони Алисон Беккер манзилига йўлланган танқидлар ва кипернинг Жаҳон чемпионати-2026даги иштироки ҳақида гапирди.
Мусобақа стартидан аввалги икки ўртоқлик ўйинида Алисон 2 та гол ўтказиб юборди.
«Бу танқидлар мантиқсиз эмас, уларни тушунса бўлади. Ҳар ҳолда мен мухлисларни тушунаман. Лекин ҳеч қандай шубҳам йўқки, ушбу Жаҳон чемпионати унга ажойиб ҳаракатларини амалга ошириш ва асосий ўйинчи бўлиш, катта саҳнага чиқиш вақти бўлади», – деб ёзди Мело ижтимоий тармоқда.
Мусобақа гуруҳ босқичида Бразилия миллий жамоаси Марокаш (14 июн), Ҳаити (20 июн) ва Шотландия (25 июн) миллий жамоалари билан баҳс олиб боради.

«Он сможет сделать великолепные сейвы». Фелипе Мело — о выступлении Алисона на ЧМ
Экс-игрок сборной Бразилии Фелипе Мело высказался по поводу критики, касающейся вратаря национальной команды Алисона Бекера и его предстоящего выступления на чемпионате мира – 2026. В двух товарищеских матчах перед началом турнира голкипер пропустил два гола.
«Эта критика не абсурдна, она оправданна. Я понимаю болельщиков. Но я не сомневаюсь, что этот чемпионат мира станет для него временем, когда он сможет сделать великолепные сейвы и стать ключевым игроком», – сказал Мело аккаунт в социальной сети X.
На групповом этапе турнира сборной Бразилии предстоит встретиться с Марокко (14 июня), Гаити (20 июня) и Шотландией (25 июня).