«Реал» Олисе учун 220 миллион еврогача тўлашга тайёр
Мадриднинг «Реал» клуби «Бавария» вингери Майкл Олисени ўз сафига қўшиб олиш истагидан воз кечмаяпти. Бу ҳақда Маrcа нашри хабар берди.
Манбага кўра, «қироллик клуби» раҳбарияти 24 ёшли футболчининг трансфери жуда қимматга тушишини яхши тушунади. Шунга қарамай, мадридликлар ушбу трансфер учун рекорд даражадаги маблағ ажратишга тайёр.
Қайд этилишича, «Реал» Олисе учун 200 миллион евродан ортиқ маблағ сарфлаши мумкин. Бироқ клубнинг максимал чегараси 220 миллион евро этиб белгиланган.
Бу трансфер амалга ошса, футбол тарихидаги энг қиммат битимлардан бирига айланиши мумкин.
Майкл Олисе ўтган мавсум «Бавария» сафида ажойиб статистика қайд этди. Франциялик ҳужумкор футболчи барча мусобақаларда 52 та учрашувда майдонга тушиб, 22 та гол урди ва 31 та голли узатмани амалга оширди.
Олисенинг мюнхенликлар билан амалдаги шартномаси 2029 йилгача мўлжалланган. Тransfermarkt портали футболчининг бозор қийматини 150 миллион еврога баҳоламоқда.
Аввалроқ ҳам «Реал» президенти Флорентино Перес ва бош мураббий Жозе Моуринио Олисени янги лойиҳанинг энг муҳим футболчиларидан бири сифатида кўраётгани ҳақида хабарлар тарқалганди.

Мадридский «Реал» не отказывается от намерений приобрести вингера «Баварии» Майкла Олесе. Об этом сообщает издание Marca.
По данным источника, руководство «королевского клуба» прекрасно понимает, что трансфер 24-летнего футболиста обойдется очень дорого. Тем не менее мадридцы готовы выделить рекордную сумму на этот переход.
Отмечается, что «Реал» может потратить более 200 миллионов евро на Олесе. Однако максимальная граница клуба установлена на уровне 220 миллионов евро.
Если этот трансфер осуществится, он может стать одной из самых дорогих сделок в истории футбола.
В прошлом сезоне Майкл Олесе продемонстрировал впечатляющую статистику в составе «Баварии». Французский атакующий игрок вышел на поле в 52 матчах во всех турнирах, забил 22 гола и сделал 31 голевую передачу.
Действующий контракт Олесе с мюнхенцами рассчитан до 2029 года. Портал Transfermarkt оценивает рыночную стоимость футболиста в 150 миллионов евро.
Ранее также сообщалось, что президент «Реала» Флорентино Перес и главный тренер Жозе Моуринью рассматривают Олесе как одного из ключевых игроков нового проекта.